Для працівників амбулаторій на Полтавщині витратять 3 мільйона гривень на автівки. Цікаві учасники торгів

Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА майже завершив шість відкритих торгів на кросовери для перевезення медичних працівників амбулаторій. «Трибуна» знайшла дещо цікаве в інформації учасників торгів.

Нові автівки мають отримати наступні амбулаторії:

По вул. Михайлівська в с. Веселий Поділ Семенівського району;

По вул. Дружби, 13 в с. Сагайдак Шишацького району;

По вул. 40 років Перемоги в с. Божківське Полтавського району;

По вул. Садова, 1 в с. Великий Перевіз, Шишацького району;

По вул. Центральна,25, в с. Воскобійники Шишацького району;

По вул. Легейди, 50 в смт. Шишаки Шишацького району.

Свої пропозиції подали два учасники: ТОВ «Соллі Плюс Полтава» — 499 920 гривень та ТОВ «Атлант-М Юг» (Харків) — 500 000 гривень.

Керівник Департаменту будівництва містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан пояснив, чому замовником є саме його Департамент, а не, наприклад, ЦПМСД, який відповідає за амбулаторію, чи Департамент охорони здоров’я:

— Департамент був визначений головним розпорядником по використанню коштів субвенції. У минулому році ми закупили 24 авто. І в цьому році на залишок коштів — 6 авто.

Кросовер —  це авто-універсал підвищеної прохідності, так званий міський позашляховик. Гарантійний термін на замовлені авто, за тендерною документацією, 3 роки або 100 000 км пробігу.

Варто зазначити, що ТОВ «Атлант-М Юг» разом з ТОВ «Соллі Плюс Полтава» беруть разом участь у торгах  з лютого 2018 року. За цей час вони зустрілися у 95 торгах, серед яких у 89 випадках були лише вдвох.

— Обидва учасники мають пропозиції з малою різницею в ціні, які подали в один день. При цьому продають авто однієї марки та надають один сертифікат на це авто. Це вказує на певний зв’язок між обома учасниками. Також обидва учасники можуть здійснювати як сервісне обслуговування, так і продаж авто, адже є офіційними представниками «Рено Україна». Оскільки більш суттєві ознаки антиконкурентної діяльності відсутні, то робимо висновок, що парна участь робиться для того, щоб відбулися торги, — пояснює Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації», яка є членом «Dozorro-спільноти».

Керівником ТОВ «Соллі Плюс Полтава» є Ольга Ларько, екс-начальниця відділу обслуговування масового сегменту полтавської філії ПАТ «Укртелеком».

Керівником ТОВ «Атлант-М Юг» є Олексій Криворучко, а засновником — Сергій Савицький, який має московську прописку та є громадянином Російської Федерації. Про це йдеться в тендерній документації, а саме в протоколі загальних зборів учасників товариства. Також ця інформація підтверджується через Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Інформація із загальних зборів товариства

Витяг з ЄДРПОУ

Окрім цього, зазначено, що засновником ТОВ є компанія-офшор, яка зареєстрована на Кіпрі – «Курума Холдингз Лімітед».

Якщо засновником підприємства є особа з місцем реєстрації, в якої є «офшорний» статус, це може свідчити про те, що відносини з таким «непрозорим» підприємством з відсутністю інформації про його реальні зв’язки можуть бути ризиковими.

Попри ці факти, ТОВ «Атлант-М Юг» перемагало у спільних торгах з ТОВ «Соллі Плюс Полтава» та отримало 34 договори вартістю понад 31 мільйон гривень.

Ситуація виглядає так, начебто амбулаторії в Україні можуть використовувати лише авто одного виробника, який має лише двох представників, і тому вони змушені ходити парами. Але якщо подивитися перелік представників, то можна побачити, що їх досить багато. Тому незрозуміло, чому участь у торгах бере фірма, яка має зв’язки з РФ та офшорами.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: