Дієта при діабеті: основні принципи харчування

Одним із важливих моментів лікування цукрового діабету є дієта. Наприклад, при діабеті 2-го типу тільки завдяки дієті в певних випадках вдається утримувати нормальний рівень глюкози крові. Однак, щоб досягти відмінних результатів компенсації захворювання, важливо знати, що не можна їсти при цукровому діабеті, які продукти варто максимально обмежити, а які можна вживати без обмежень. Що важливо врахувати?

Як їжа впливає на рівень цукру в крові

Їжа має безпосередній вплив на рівень глюкози в крові. Деякі продукти підвищують його більше, ніж інші. Для успішного управління діабетом необхідно знати, які продукти і у якій кількості ви можете їсти, слідувати плану харчування, який відповідає вашому способу життя і допомагає контролювати рівень глюкози. Харчові продукти містять 3 основних види поживних речовин: вуглеводи, білки і жири.

  • Вуглеводи – це крохмалі, цукор і клітковина у таких продуктах, як зерно, фрукти, овочі, молочні продукти і солодощі. Вони підвищують рівень глюкози швидше і більше, ніж інші поживні речовини, що містяться в продуктах харчування – білки і жири.
  • Білки – невід’ємна частина збалансованої дієти і позбавлять вас почуття голоду. На відміну від вуглеводів, вони не перевищують рівень глюкози у крові. Проте, щоб уникнути набору зайвої ваги, потрібно контролювати розмір порцій продуктів, що містять білки. В організмі людей з діабетом 2-го типу білок змушує інсулін працювати швидше, тому не варто намагатися впоратися зі зниженим рівнем глюкози в крові за допомогою протеїнових коктейлів і сумішей. Використання 15 грамів швидкодіючих вуглеводів, що містять глюкозу, таких як сік, інші цукровмісні напої, глюкозний гель або таблетки, є кращим способом лікування низького рівня цукру в крові.
  • Жири є невід’ємною частиною збалансованої дієти. Особливо корисні жири, які містяться у жирній рибі, горіхах і насінні. Вони не підвищують рівень глюкози в крові, але містять велику кількість калорій і можуть викликати збільшення ваги.

Прагніть включати у ваші страви всі 3 види поживних речовин, щоб збалансувати ваше харчування.

Деякі рекомендації щодо здорового харчування:

Здорове харчування для людини з діабетом – це здорове харчування для всієї його родини.

  • Отримуйте задоволення від їжі, харчуючись регулярно здоровою їжею з відповідними розмірами порцій. Ваш лікар може допомогти вам навчитися обирати здорову їжу і правильні розміри порцій.
  • Їжте різноманітні продукти, багаті поживними речовинами, враховуючи здорові жири, пісне м’ясо або білки, цільні крупи і знежирені молочні продукти у відповідних кількостях.
  • Якомога частіше обирайте багаті клітковиною продукти: фрукти, овочі, цільні зерна (висівки, паста з цілісного борошна, коричневий рис).
  • Спробуйте замінити м’ясо сочевицею, квасолею або тофу.
  • Пийте низькокалорійні напої, такі як чай, кава без цукру, вода.
  • Введіть у раціон цукрозамінники.
  • Обирайте продукти з більш низьким вмістом солі.
Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Дуже важко отрмувати повноцфнне харчування з такою проблемою,бо не у всіх є можливість. Хоч і знають про дієту.

2019-04-24
Іра
Відповіcти
0

Купували замінник цукру, виявилося,що він дуже шкідливий.Як так можна дурити людей(

2019-04-24
Валентина
Відповіcти
0

На сьогодні є дуже багато видів замінників цукру, як натуральних, так і штучних. Очевидні переваги використання багатьох цукрозамінників були доведені в ході численних досліджень. Обрати якісний, не шкідливий замінник цукру Вам допоможе лікар.

2019-04-27
Марія Мигаль
0

Дорого буть діабетчиком, все купи окремо.

2019-04-24
Юліана
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: