Диванний експерт. Освіта в Європі та Україні

Все більше і більше молодих українців їдуть здобувати освіту закордон. Хтось одразу вступає на перший курс, хтось – вчиться в Україні, а у Європі закінчує магістратуру. Ми вирішили поспілкуватися із полтавцями Олексієм Наказним, який навчався у Латвії й Туреччині, і Андрієм Коноваловим, який зараз здобуває освіту у Польщі. Ми запитали у хлопців чому вони вирішили їхати вчитися в інші країни, і як відрізняється освіта Європи та України.

Диванний експерт. Освіта в Європі та Україні

Диванний експерт. Освіта в Європі та Україні

Подорожувати та досвід здобувати

Виявляється, що можливість подорожувати по Європі – це дуже важлива мотивація для молодих українців:

– Для мене головною мотивацією навчатися у Європі було бажання подорожувати. І як тільки у мене виникла нагода поїхати вчитися закордон, я одразу її використав, – розповідає Олексій Наказний.Такої ж думки Андрій Коновалов, який вивчає готельно-ресторанний бізнес у Вищій школі готелярства та гастрономії (місто Познань, Польща).

– Я погоджуюся з Олексієм, бо у мене та сама ситуація. Я поїхав до Європи, бо дуже люблю мандрувати. Але це не єдина причина. Я вважаю, що навчання у іншій країні дає більше шансів здобути цінний унікальний досвід, практичні навички.

Олексій же навчався в стамбульському університеті «Бахчишихір».

– Вступаючи до українського вишу, я мав навчатися на подактівця. На цю спеціальність не вийшло вступити. То ж я обрав Полтавський кооперативний університет. Спочатку пішов на економіку підприємництва. Але після двотижневої лекційної начитки, я зрозумів, що це не моє. Тоді я перейшов на спеціальність «менеджмент». Там я знайшов себе. В результаті ПУЕТ я закінчив із червоним дипломом. Далі мені випала нагода вчитися у Європі, і я не роздумуючи вирішив продовжувати студіювати менеджмент.

Андрій же закінчив Педагогічний, і має диплом вчителя української мови. Однак, хлопць планує відкрити у Полтаві власну справу, саме тому поїхав до Європи за досвідом.

– Коли мені було 17, я хотів отримувати те, чого душа бажає. Але з часом, я зрозумів, що цим ти собі на життя не заробиш, тож я почав мріяти про те, щоби відкрити якийсь цікавий заклад у рідній Полтаві. Я подумав, що здобувши освіту і досвід у Європі, я приїду з цими знаннями до України, і зможу їх успішно реалізувати саме тут.

Освіта по-українськи та європейськи. Спільне та відмінне

На думку Олексія Наказного, українська освіта, образно кажучи, налаштована на одну правильну відповідь. У Європі ж важливо, щоби кожен студент відповідав по своєму, виражав власну та цікаву думку, поєднуючи теоретичні знання і практичний досвід.

– У менеджменті на одне й те саме питання будуть різні відповіді у різних людей. І це добре. Істина народжується в суперечці.

Андрій Коновалов розповідає, що навчальні заклади Польщі роблять ставку на технічне оснащення і не переобтяжують студентів зайвою паперовою роботою, як то роблять українські навчальні заклади.

Так само на високому рівні обладнані навчальні аудиторії Стамбульського університету. Крім того, як говорить Олексій, у Туреччині працює справжня болонська система:

– Ти обираєш собі предмети – основні, а також додаткові. З останніх я обрав турецьку мову і кіновиробництво. Потім починається семестр, впродовж якого є проміжні екзамени, і фінальні екзамени. Можна узагалі не ходити на пари. Головне – здати екзамени, вивчити матеріал, опанувати знання. Від тебе не вимагають суворих книжних та енциклопедичних знань. Головне – розумітися в предметі та спеціальності.

За словами Олексія, для спеціальність «менеджмент» потребує вивчення маркетингу.

– У нас викладав чоловік, який займався маркетингом компанії «Лореаль Париж». Він розповідав нам реальні кейси, про реальні ситуації. Він розповідав нам практичні речі, а їх теоретичне обгрунтування ми самі шукали в посібниках. На екзамен ми вивчали реальні історії із життя видатних бізнесменів та компаній. Викладач мені сказав, що хоче бачити мої думки, те що я сам придумав. От в цьому і різниця між освітою у світі та Україні: у нас вчать писати багато зошитів із самостійними та списувати, а там вчать думати, – каже Олексій.

Відео: Сергій Котелевець

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: