Диванний експерт #2. Священик Олександр Дедюхін. Публічність

Героєм другого випуску програми «Диванний експерт» став полтавський священик Олександр Дедюхін. Ми говорили з ним про публічність, адже отець Олександр є чи не найбільш публічним полтавським священиком та активним користувачем Facebook серед релігійних діячів міста.

Яку музику обирає Отець Олександр, як ставиться до представників нетрадиційної сексуальної орієнтації, та як він бачить сучасні суспільно-політичні процеси.

Священики у медіа-просторі

– Чому я присутній у соціальній мережі. Тому що це є момент проповіді. Я не намагаюся коментувати актуальні події, я просто пишу те, що мені цікаво. Дві тисячі років тому Ісус ходив і проповідував пішки, зараз же можна проповідувати не виходячи з дому, або будучи з мобільним телефоном у транспорті. Чому ми не можемо використовувати сучасні технології для проповіді?

Перший пост священика, який запам’ятався журналістам «Трибуни» був про ситуацію з грою Pockemon GO го у храмах.

Дедюхин покемон пост

– Багато полтавців тоді заходило до храму, і запитувало, чи можна ловити покемонів. Ми казали, що так, і вони відповідали, що не будуть цього робити. Це був жарт. Є певні норми благочестя, які не можна порушувати. Ми завжди намагаємося бути одягнутими, коли знаходимося в громадських місцях. Так само і в церкві є певні правила поведінки. Але коли людина до чогось підходить нестандартно, то це не значить, що ми повинні її прогнати, – розповідає Олександр.

Хардкор та метал – православна музика

Одним з найбільш цікавих постів Олександра Дедюхіна став допис присвячений конфлікту, що стався між зіркою російської естради Філіпом Кіркоровим та французьким музикантом Дідьє Маруані назвав дез-метал більш православним стилем музики, ніж попсу, та сказав, що у світі тяжкої музики люди грають у своє задоволення та не переймаються авторськими правами.

Попса

Цей допис став своєрідною реакцією на ситуацію, в яку потрапив лідер гурту «Space» Дідьє Маруані, будучи в Росії. Він приїхав до Москви, вимагати компенсацію у Філіпа Кіркорова, за те, що російський співак вкрав його композицію Symphonic Space Dream, та видав її за свою пісню «Жорстока любов».

Ми вирішили поцікавитися у священика яку ж саме музику обирає він. Олександр Дедюхін відповів:

– Хорошу, православну. Метал, хардкор – звичайно, це ж православна музика. Я завжди наголошую, що попса – вона від диявола. Всілякі Кіркорови, Кобзони – це пророки попси. Чому? Бо справжня музику – це щира музика.

Громадянське суспільство

Далі наша розмова зайшла про ситуацію в Україні, активність співгромадян й те, як вона змінилася за останні два роки. Олександр Дедюхін вважає, що це позитивні зміни:

– Україна прокидається. Українці стали більш свідомими, більш активними. Країна зробилася небайдужою. Раніше абсолютна більшість вважала, що від нас нічого не залежить, що нагорі там усе вирішується. Зараз же ми йдемо то того, що ми стаємо все менше і менше байдужими та активними.

Геї, лесбійки, транс-сексуали

Також священик розповів нам, як церква бачить людей нетрадиційної сексуальної орієнтації.

– Священик у церкві не для того, щоби судити. Наша місія – рятувати, допомагати. Це дуже просто сказати, що ось це погане, а це хороше. Не можна ділити світ на чорне і біле, бо тоді ненависть буде зростати. З іншого боку – у Біблії написано, що це є мерзенно, коли чоловік злягає із чоловіком. І тут питання в тому, як людина сама це сприймає, як до цього відноситься. Кожен випадок є індивідуальним. У кожній людині ми повинні бачити образ Христа. Тому говорити що всі вони сатаністи, всі вони погані, всіх їх палити на багаттях – ні, цього не можна. Але сказати, що всі вони гарні і прекрасні теж не можна. Тут все індивідуально.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: