Дітям з особливими освітніми потребами дозволи навчатися за скороченою програмою

0

В новому 2018/2019 навчальному році діти з особливими освітніми потребами навчатимуться за новою програмою, яка дозволить їм краще отримувати нові знання.

Дітям з особливими освітніми потребами дозволи навчатися за скороченою програмою

Дітям з особливими освітніми потребами дозволи навчатися за скороченою програмою

Міністерство освіти та науки 12 червня затвердило відповідний наказ №627 про типову освітню програму спеціальних шкіл ІІ ступеня для дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема, мова йде про дітей з порушенням зору, слуху, мовлення, розвитку, опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, інтелектуальними порушеннями.

Наказом визначено, що з навчальних програм для таких дітей заборонено вилучати затверджені міністерством предмети. Проте години на їх вивчення можна зменшити, але не більше ніж удвічі.

Експерт з освітньої реформи проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead, Ярослав Переходько зазначає, що це рішення Уряду є проривом у розвитку української школи.

— Якщо раніше діти з особливими освітніми потребами вчилися за єдиною програмою з іншими дітьми і часто через це не встигали у навчанні, то тепер їм дозволили навчатися за скороченою. Але головною інновацією програми є те, що вона побудована на підході компетенцій, прописує основні уміння, ставлення та наскрізні лінії. Програма є позитивним етапом формування та організації навчального процесу для дітей з особливими освітніми проблемами”, – підкреслив Ярослав Переходько.

Програма окреслює рекомендовані підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів. Це має допомогти школярам досягти результатів з усіх предметів, які викладаються.

15 января 2019
14 января 2019