Діти зі шкіл-інтернатів мають обов’язково ходити до загальноосвітньої школи – заступник Міносвіти

1

Міністерство освіти і науки підтримує реформу деінституціалізації  інтернатних закладів. На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей.

Школа

Школа

Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

– Діти зі шкіл-інтернатів мають обов’язково ходити до загальноосвітньої школи – ми не повинні створювати для них гетто. Дітей не потрібно відділяти від інших, навпаки, треба сприяти їх соціалізації. А поки дитині не знайшли сім’ю, колеги з Мінсоцполітики мають подбати про те, аби вона могла тимчасово проживати в пансіонаті.

Павло Хобзей

Проте, він наголосив, що санаторні, спеціалізовані та спеціальні школи-інтернати повинні продовжувати свою роботу. Зокрема, санаторні інтернати мають право на життя, якщо в них буде змінний контингент.

Крім цього, у новому Законі “Про освіту” є окрема стаття, що передбачає функціонування мистецьких, спортивних, військових та наукових шкіл.

– Спеціалізовані школи – це школи для обдарованих дітей, де виховують майбутніх олімпійських чемпіонів, розвивають дитячі таланти. Такі інтернати можуть бути з початкової школи, але наукові та військові – найраніше з п’ятого класу. Проте, розглядається ідея зробити їх із 7-го.

Павло Хобзей

Довідково: Зараз система нараховує 751 інтернатних закладів, де навчаються і виховуються 106 тисяч дітей. Влітку цього року Кабмін затвердив “Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2016 роки” і План реалізації її першого етапу. Наразі усі області мають проаналізувати наявну систему інтернатних закладів, оцінити забезпечення прав дітей у кожному регіоні і затвердити регіональні плани реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. До стратегії долучені три міністерства:  МОН, Міністерство охорони здоров’я та Міністерство соціальної політики, яке визначене координатором реформи.

17 липня 2018