Ділова гра “Вибір сімейного лікаря” для медиків “первинки”

Лікарі “первинки” можуть спробувати себе у ролі пацієнта, головного лікаря чи медика-ФОП, що відкрив приватний кабінет, за допомогою ділової гри “Вибір сімейного лікаря”. Головне завдання гри навчити медиків знаходити аргументи, аби пацієнти прагнули підписати декларації саме з ними.

Вибір лікаря

Вибір лікаря

У діловій грі «Вибір сімейного лікаря» для медиків первинної ланки гравці діляться на «пацієнтів» і «лікарів». Лікарі отримують умовну практику в одному з районів міста («Околиця», «Діловий центр», «Елітний район») та роль (головний лікар, лікар ЦПМСД або лікар-ФОП). Усі інші учасники – пацієнти, які мають картки з ролями, де зазначені вік, професія, хвороби, члени родини, інші особливості.

Гра проходить у два етапи. На першому – пацієнти спілкуються з лікарями і вирішують, чи хочуть вони підписати з кимось із них декларацію. Обраному лікарю віддають свою картку. Наприкінці цього етапу кожен з лікарів отримує певну кількість карток або не отримує жодної. Усі картки заносять в електронну таблицю, яка автоматично рахує обсяг практики і кількість грошей, які отримає медик-гравець за своїх пацієнтів. На другому етапі пацієнти можуть переобрати лікарів, якщо захочуть. Наприкінці — обов’язкове обговорення результатів гри, аналіз рішення, обмін враженнями. За словами розробника гри Михайла Довгопола, саме у процесі лікарі раптом розуміють: їх обирають не лише за якість послуг, а й за сервіс. З кількох однаково фахових спеціалістів пацієнт швидше обере того, хто до нього дослухатиметься і орієнтуватиметься на його потреби.

Уже було проведено близько 100 ігрових тренінгів у регіонах України. Комплекти гри отримують лише сертифіковані тренери.

Проект реалізується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Розробники — експерти з Харківської Експертної групи підтримки медичної реформи.

Нагадаємо, що перші 149 договорів із Національною службою здоров’я вже підписані. Отже, з липня саме стільки закладів охорони здоров’я первинного рівня отримають фінансування за новою схемою — «гроші йдуть за пацієнтом».

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: