Діалог з депутатом. Оксана Деркач

Спецпроект «Діалог з депутатом» – спроба з різних сторін подивитися на роботу і життя тих людей, яким ми доручили керувати нашою країною та нашим містом. У першому випуску дізнаємося про те, як Оксана Деркач поєднує депутатські функції з роботою секретаря міськради, про ті проекти, котрі спрямовані на розвиток Полтави, а також про те, чим пані Оксана займається у вільний від роботи й політики час.

Оксана Деркач

Ви є секретарем міської ради. Розкажіть, що це за посада, які маються головні обов’язки, пролийте трохи світла на цю маленьку пітьму для наших глядачів та читачів.

Мені здається, що у Європі та інших країнах світу, такої посади немає. Якщо співвідносити мою посаду з тим, які є у органах місцевого самоврядування ЄС, то вона така, скажімо, своєрідна. З одного боку, це посада, у якої широкі повноваження, з іншого – це посада, яка не дає можливості реалізувати все, що хочеш.

Це в основному робота, яка пов’язана з підготовкою сесії міської ради, із організацією роботи депутатів, засідань постійних комісій. Це також і робота з громадськістю. Тому я й кажу, що ці обов’язки ширші, ніж у законі.

Секретар міської ради також займається партиципаторним бюджетуванням у місті. Він очолює конкурсну комісію, також – комісії з питань нагород, і виконує доручення міського голови. Як депутат, секретар ради має право готувати проекти рішень, подавати їх на сесії. Тому це і посадова, і депутатська робота.

На якому ви окрузі працюєте? Як часто зустрічаєтеся зі своїми виборцями? Де вони вас можуть шукати?

Мій округ – сороковий. Це територія мікрорайону Левада, окреслена провулками Рибальським, двома будинками на вулиці Головка. Знайти мене можна тут в міській раді, коли у мене особистий прийом. Але до мене приходять кожного дня.

Підготовка сесії, організація роботи депутатських комісій. Широчезний спектр діяльності. Але хотілося більше конкретики. У цьому контексті ви вже згадали партиципаторне бюджетування або бюджет участі. Розкажіть про нього. Коротко – що це таке, підсумки минулого року, і чим цьогорічний бюджет участі відрізнятиметься від попереднього?

Коли виникла ідея бюджету участі, то я одразу зрозуміла, що це новий підхід до взаємодії влади і людей, і не можна упустити шансу, що би ми у Полтаві не запровадили цей проект. Так як я надаю цьому процесу великого значення, так як іншого не бачу, то виходить, що я за це взялася активно. Спочатку були унормовані всі процеси, писалися різні положення, з урахуванням нашого законодавства.

Треба було прийняти їх на сесії. Великим досягненням для нас всіх, хто працював над цим, стало те, що це положення і програма були прийняті.

У інших містах теж проводили теж проводили цей проект. Знаєте, ми пішли нормальним класичним шляхом. Ми не нав’язували нікому ніяких проектів.

Оксана Деркач 2

Люди самі максимально їх пропонували?

Моя позиція була твердою – ми не могли сказати комусь, що подайте той чи інакший проект. У інших містах таке було, у нас – ні.

Скільки проектів подали люди?

Подали 57 проектів. Під час засідань робочої групи, ми думали, хто ж може допомогти у просуванні цих проектів та донести до людей інформацію про цю ініціативу. Це і преса, і громадські організації, депутати. Ми всі разом провели зустріч, зібрали людей, розповіли про цей проект. Але найважливіше – це ти люди, які працюють та спілкуються безпосередньо з мешканцями – депутати, голови ОСББ, громадські активісти.

І все ж таки, головне у роботі мера, секретаря, депутата – це працювати над розвитком свого міста. І от міська рада займається проектом «Інтегрований розвиток міста. Полтава 2030». Коротко розкажіть про цей проект і опишіть його проміжні результати. Бо ми знаємо, що Полтава долучилася до проекту ще у 2015 році.

Ми розпочали цей проект разом із німецькою організацією GIZ. Основна мета – напрацювати, вималювати бачення, того, як же розвивати наше місто.

Я покладаю великі надії на цей проект, бо GIZ – дуже серйозна організація, яка має результат роботи у Львові. Це місто зараз розвивається швидше за всіх.

Для того, щоби GIZ працювали у Полтаві, вони поставили умову – потрібно визначити людину у структурі влади, або ж навіть створити новий структурний підрозділ, який працюватиме над програмою розвитку міста.

Ми створили «Інститут розвитку міста». Ця структура акумулює в собі проектну діяльність, розвиток міста, зв’язки з громадськістю.

Ми маємо перші результати своєї діяльності. По-перше, проведено системний аналіз усіх сфер життєдіяльності міста. По-друге, проведено кілька круглих столів, ворк-шопів. Ми вже маємо бачення чотирьох візій. Вони передбачають, що Полтава може розвиватися, як місто туристичне, екологічне, місто, що буде сприяти розвитку підприємництва, а також, як місто з освітньою та науковою базою.

Крім цього, німці нещодавно реалізували дуже гарний проект. Вони навчали за свої кошти 230 працівників виконкому.

Полтавські тренери на базі місцевих навчальних закладів провели семінари. В учасників програми з’явилося бажання працювати, розвиватися. Вони побачили нові підходи. Це є цікаво – брати участь у дискусіях, висловлювати своє бачення, свої думки.

Оксана Деркач

Тобто, попереду – завершення роботи над цією стратегією, а потім вже – конкретна робота?

Так. Але паралельно німецькі партнери готові вкладати деякі кошти в демонстраційні та промоційні проекти, з перспективною фінансування чи спів-фінансування якогось великого проекту. Це можуть бути ті фінансові вкладення, які стимулюють людей, що працюють тут, в місті, cамі організовуються, збирають кошти, облаштовують свої простори.

Тоді скажіть, оці моменти, коли активні громадяни самі організовуються, облаштовують простори, можуть впливати на розвиток туристичної інфраструктури міста?

Для туристичного розвитку Полтави важливу роль зіграє той момент, коли ми почнемо конкретно облаштовувати нові туристичні простори.

Якщо глобально дивитися на інтегрований розвиток міста, то це комплексний розвиток туризму, підприємництва та екологічного виробництва?

Можна і так говорити. Але при цьому, наша Полтава багата на туристичну інфраструктуру, історичні місця. Це все треба пов’язувати, робити цікаві місця. У Верону, приміром, всі їздять, щоби побачити балкон на якому Джульєтта чекала Ромео. У нас же є Наталка-полтавка. Можна облаштувати туристичний простір, грунтуючись на її справжній історії.

Оксана Деркач

Тепер перейдемо до політичних питань. Ви член партії «Рідне Місто». На яких цінностях ваша політсила будує свою діяльність. Яка мета діяльності партії? І хто ви – праві, ліві, центристи, консерватори?

Ми консолідуюча партія. Наш основний принцип – конструктивний патріотизм. Консолідація – це одне із основних завдань, яке я отримала від своїх колег, від членів нашої команди. В силу можливостей я намагаюся слідувати цьому принципи. Всі проекти, які реалізовуються з моєї подачі, направлені на те, щоби об’єднувати всі фракції у міськраді.

Партія входить до широкої коаліції у міськраді. Сам коаліційний процес будується на домовленостях. Це політика, так завжди. Про що домовлялися з іншими партіями-учасниками коаліції, коли будували її?

Я б так не говорила, що вона широка і така стала. Питання було в чому тоді – в тому, що не можна було розблокувати роботу міськраду, бо не малося розуміння, хто голосуватиме за ті рішення, які треба приймати.

Ми ставили умову – у нас друга за чисельністю партія у міськраді, і тому ми претендували на посаду секретаря.

Оксана Деркач на велосипеді

Які ви бачите скандальні питання по забудовам, МАФАм, арці газетний ряд? Ваша позиція, зокрема по арці?

Ми проголосували за відміну рішення по арці. Є юридична складова питання, але була ситуація, тому ми вирішили, що треба було вести діалог.

Це конфлікт і наша позиція була одностайна.

На думку Оксани Антонівни, розташування літніх майданчиків у центрі міста має свій позитив. Бо це – робочі місця, але при цьому – всі літні майданчики повинні оформлятися в одному стилі і вписуватися у архітектурний простір центру Полтави.

З приводу ситуації, що сталася навколо кінотеатру імені Котляревського, Оксана Деркач вважає, що всі будівлі, що знаходяться на Круглій Площі повинні бути живими:

– Якщо там нічого не відбувається, вони починають руйнуватися. Це як хата – якщо у ній ніхто не живе, вона починає через деякий час валитися. Політика полягає в тому, щоби ці будівлі не пустували.

Стосовно Кадетського корпусу, то моя позиція така: потрібно накрити його і шукати у інвесторів кошти на реставрацію.

Оксана Деркач подорожує

Наостанок ми поговорили з Оксаною Деркач про те, якою вона є за межами робочого кабінету, які має хобі та чим займається.

Ми дізналися, що секретар міської ради любить подорожувати Україною, і намагається робити це, як тільки має час.

– Коли ми їдемо до родичів на Західну Україну, то зазвичай плануємо разом виїзд – Карпати, Чернівці, Хотин, замки Тернопільщини, Почаїв. Можна також познаходити масу цікавих місць у других областях – Чигирин, Черкаси, Суботів.

Також пані Оксана любить активний відпочинок закордоном.

– Я не їжджу в Єгипет, не люблю готелі. Намагаюся активно відпочивати, отримувати від мандрівок більше інформації.

Крім того, Оксана Деркач любить читати, розповідає, що інколи їздить у Польщу до друзів та під час мандрівок Європою радить відвідувати маленькі міста.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Чому немає продовження цієї передачі?

2017-09-04
Одарка
Відповіcти
0

Я вас прошу, який в полтаві туризм?

2017-07-24
Шура
Відповіcти
0

Ах какая женщина!

2017-07-24
Игорь
Відповіcти
0

…такую б куда подальше!

2017-07-25
Роман
0

Останні новини:

Читайте також: