ДФС розповідає про відповідальність за неподання декларації про майновий стан і доходи поважних причин

0

Неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, – тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Life-Insurance-Claim

ДФС розповідає про відповідальність за неподання декларації про майновий стан і доходи поважних причин

Відповідно до п. 179.4 ст. 179 ПКУ платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації в таких випадках:

  1. незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:
  • є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
  • перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
  • перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
  • перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

2. в інших випадках, визначених розділом IV ПКУ.

Дії, передбачені ч. першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (у т.ч. при реалізації права на податкову знижку).

За матеріалами ГУ ДФС у Полтавській області

Коментувати

21 березня 2018
20 березня 2018