ДФС інформує про актуальність легалізації заробітної плати

0

Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 січня 2017 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату в розмірі 3200 грн., з якої повинні бути сплачені усі податки та єдиний соціальний внесок (ЄВ).

ДФС розповідає про актуальність легалізації заробітної плати

ДФС розповідає про актуальність легалізації заробітної плати

Про це інформував заступник начальника – начальник Носанжарського відділення Полтавської ОДПІ у Полтавській області Валерій  Дубина на нараді у Полтавській районній державній адміністрації.

Легалізація заробітної плати сьогодні актуальна з двох причин:

  1. збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, у т.ч. до Пенсійного фонду України;
  2. соціальні гарантії для найманих працівників, розмір яких залежить від тривалості страхового стажу.

Мінімальний страховий стаж для призначення пенсії повинен становити не менше 15 років.

Для зарахування до страхового стажу в повному розмірі одного місяця з 1 січня 2017 року сплачена сума ЄВ повинна бути не менше ніж 704 грн. (3200 грн. (мінімальна зарплата) х 22% (розмір ЄВ)).

У разі, якщо працівник отримує не офіційну заробітну плату, і роботодавець не сплачує з його запрлати єдиний соціальний внесок, розмір пенсії працівника буде меншим, у зв’язку з незарахуванням до страхового стажу цього періоду.

Кожен найманий працівник має можливість контролювати нарахування йому заробітної плати зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України та щомісячно перевіряти з якої заробітної плати сплачено ЄВ, яку тривалість страхового стажу йому зараховано.

Законом внесено зміни до ст. 265 Кодексу Законів про працю України, яким збільшено фінансову відповідальність суб’єкта господарювання за:

  • не допуск до проведення перевірки, якщо предметом такої перевірки є питання фактичного допуску до роботи осіб без укладання трудового договору або з оформленням такої особи на неповний робочий день, якщо насправді вона працює повний робочий день – 100 мінімальних заробітних плат (320 000 гривень);
  • фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору. Виплата заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та ПДФО. Оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві – 30 мінімальних заробітних плат (96 000 гривень);
  • недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також встановлених законом гарантій і пільг військовослужбовцям – 10 мінімальних заробітних плат (32 000 гривень);
  • несвоєчасна або неповна виплата заробітної плати. Не допуск до проведення перевірки контролюючих органів з питань додержання законодавства про працю – 3 мінімальних заробітних плат (9 600 гривень).

Крім цього, Дубина нагадав, що з початку 2017 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року.

Всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації можна отримати у Центрах обслуговування платників Полтавської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області за наступними адресами: м. Полтава вул. М.Бірюзова, 32, кімната №2;  смт. Решетилівка вул. Горького, 6; смт. Диканька вул. Пушкіна, 11а; смт. Нові Санжари, вул. Центральна, 56. або за телефонами: 56-79-12,56-80-53. Матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року, розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС у банері “Декларування доходів громадян”.

За матеріалами Полтавської ОДПІ

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018