Держпродспоживслужба Полтавщини попередила обрахування споживачів на суму понад 768 тисяч

0

Споживачі звернулися до головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області з проханням перевірити обґрунтованість тарифів на централізоване водопостачання і вивезення побутових відходів.

Держпродспоживслужба Полтавщини попередила обрахування споживачів на суму понад 768 тисяч

Держпродспоживслужба Полтавщини попередила обрахування споживачів на суму понад 768 тисяч

Про це повідомляє Урядовий портал.

За результатами розгляду колективного звернення сектором контролю за регульованими цінами головного управління у Полтавській області було проведено позапланові перевірки комунальних підприємств та виявлено порушення при формуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та вивезення побутових відходів для населення“, – йдеться у повідомленні.

Перевіркою встановлено, що в порушення вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869, розраховано обсяг реалізованих послуг, а також були завищені або необґрунтовано включені до тарифу витрати по статті електроенергія, на повірку водяних лічильників,  адміністративні витрати та витрати на поточний ремонт.

Крім цього, було виявлено ряд порушень Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 №1010, в частині завищення окремих статей витрат.

Результати зазначених перевірок дали змогу запобігти обрахуванню мешканців смт Нові Санжари Полтавської області на загальну суму 768,8 тис. гривень з розрахунку на рік.

Суб’єктам господарювання надано приписи щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Вищезазначені приписи оскаржуються суб’єктами господарювання, однак суд першої інстанції визнав дії головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області законними, відмовивши у задоволенні позовних вимог підприємств“, – підсумовують у прес-службі.

16 липня 2018
15 липня 2018