Держборг України впав до рекордного рівня, — НБУ

Вперше за багато років, за підсумками першого кварталу 2019-го року, співвідношення держборгу України до ВВП впало до 59%. Про це повідомляють в НБУ.

Держборг України впав до рекордного рівню

Держборг України впав до рекордного рівню

Також, згідно з офіційними даними, основним джерелом фінансування дефіциту бюджету стали внутрішні запозичення (кошти підприємств та національних банків тощо). При цьому кошти активно інвестувались як у національній валюті, так і в іноземній.

Не менш важливою складовою цього процесу стало розміщення облігацій внутрішньої державної позики та позик під гарантії Світового банку (МВФ).

Це, по-перше, пов’язано зі щільним графіком погашення боргу, а по-друге, з потребою у фінансуванні дефіциту, з огляду на незначні надходження від приватизації, — йдеться у повідомленні НБУ.

Станом на кінець березня 2019 року державний і гарантований державою борг становлять 2,147 трлн грн, що на 1% менше, ніж на початку року. Позитивно на ці процеси вплинули виплати Україною частини держборгу перед МВФ та незначне зміцнення гривні у лютому-березні.

За повідомленням НБУ, у 2017 році держборг України становив 80,9% ВВП, тоді як наприкінці 2018-го він скоротився до 62,7%.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

1% це серйозно!)))

2019-05-06
Іуліанія
Відповіcти
0

З чим це пов’язано?

2019-05-06
Оксана
Відповіcти
0

Це все Зеленський накалдував

2019-05-06
Юлія
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: