Державна інспекція будівництва та архітектури перевіряє скандальні забудови Полтави

0

Роботи ведуться з порушеннями, однак незаконними ці будівельні об’єкти у ДАБІ поки що не називають.

Об'єкти

Об’єкти. Фото – Ольга Стенько

Інспектор Державної будівельної інспекції сьогодні перевірив два майданчика у Полтаві, де ведуться будівельні роботи – на вул. Соборності, 21 (поблизу кінотеатру ім. Котляревського) та на вул. Івана Мазепи, 45 (на стоянці біля «Універсаму»). Приводом для такої уваги стали скарги громадських активістів та деких міських депутатів, які вважають будівництво незаконним.

Інспектор попередньо визнав, що роботи по вул. Івана Мазепи   ведуться з певними порушеннями, однак однозначно назвати це незаконними забудовами не ризикнув.

– Для фізичної особи-порушника можливий штраф від 6000 до 18000 гривень. Якщо виявиться, що це незаконне будівництво, то інспекція буде реагувати відповідно до чинного законодавства. Але якщо це малі архітектурні форми, то Держінспекція не контролює їх розміщення. Дозвіл на встановлення тимчасових споруд видає міське управління будівництва та архітектури, – пояснив Валентин Діденко, головний інспектор будівельного нагляду.

Валентин Діденко

Валентин Діденко. Фото –  Ольга Стенько

Запитання активістів, чи можна, маючи паспорт прив’язки на спорудження тимчасової споруди, збудувати натомість щось цілком капітальне, він залишив без конкретної відповіді.

Будівельні роботи позаду кінотеатру ім. Котляревського інспектор обговорювати відмовився, бо це питання  в ДАБІ наразі з’ясовують. За словами журналістів, на тому місці вже заливають фундамент.

Об'єкти

Об’єкти. Фото  – Ольга Стенько

– Там що, є якийсь стенд, чи, може, присутній відповідальний виконавець, щоб я міг при ньому провести перевірку? У нас в департаменті такий об’єкт як об’єкт будівництва не зареєстрований, – сказав інспектор.

З усіма скаргами порадив звертатися до органів місцевого самоврядування, зокрема, в міське управління будівництва та архітектури, адже дозволи на розміщення тимчасових споруд (МАФів) та паспорти прив’язки видають саме вони.

Коментувати

17 березня 2018
16 березня 2018