Депутати не котики: результати оцінювання роботи полтавських обранців

Громадська організація «Полтавська платформа» представила результати дослідження з оцінки роботи депутатів ПМР.

Депутати не котики: результати оцінювання роботи полтавських депутатів

Відповідне дослідження проведене в рамках програми атестації депутатів місцевих рад. За результатами чисельних громадських моніторингів, однією з проблем влади, у тому числі й на місцях, є низький рівень довіри.

Однією з основних складових проблеми є базова непоінформованість виборців, як через неефективне використання доступних для місцевих депутатів каналів комунікації, так і через незабезпечення доступу до такої інформації для виборців з боку депутатів. А там, де мало інформації про діяльність місцевих депутатів, знижується і рівень прозорості реалізації ними своїх функцій, доброчесного використання владних повноважень та рівень підзвітності виборцям.

— Аналогічна кампанія проходить ще у 17-ти містах України. Розпочалось все з Одеси. Полтава ж долучилась до ініціативи у серпні 2018-го, — говорить менеджер проекту Каріна Тютюнник.

Метою дослідження було підвищення рівня відповідності діяльності місцевих депутатів законам України, а також практикам належного управління за допомогою персоніфікованої оцінки кожного депутата, а також сприяння підвищенню обізнаності населення про діяльність місцевих депутатів.

У звіті наведені показники щодо діяльності 35 обранців. Немає сімох. Оскільки депутати Володимир Соколовський, Едуард Волков, Микола Перепелиця («Рідне місто»), Олена Чірікова-Зоріна («СДП») та Дмитро Лаптєв (Об’єднання «Самопоміч») набули повноважень за три місяці до завершення третього року каденції (31 серпня 2018 року). А ще двоє обранців: Тарас Бойко («Рідне місто») і Тетяна Паутова (БПП «Солідарність») набули повноважень вже на четвертому році роботи Полтавської міської ради сьомого скликання.

— Загалом протягом третього року каденції свої повноваження припинили дев’ятеро депутатів. Причому, семеро з них позбулися мандатів примусово — шляхом відкликання за народною ініціативою. Так, Дениса Поліщука від «СДП» замінила Олена ЧіріковаЗоріна, Світлану Бондарєву від «Самопомочі» змінив Дмитро Лаптєв. «Рідне місто» відкликало відразу чотирьох своїх представників у депутатському корпусі. Мандати втратили Оксана Деркач, Володимир Корнійчук, Іван Діденко і Тимофій Гаєвий. Замість них до ради зайшли Володимир Соколовський, Едуард Волков, Микола Перепелиця і Тетяна Юрченко. Остання після трьох місяців депутатства добровільно склала повноваження на користь посади заступниці мера з економічних питань. Натомість лави фракції «Рідного міста» вже на четвертому році повноважень поповнив Тарас Бойко. Також добровільно склав мандат на третьому році каденції депутат від «Самопомочі» Ігор Окіпнюк. Замість нього до ради зайшов Сергій Бутко, — йдеться у тексті звіту.

Як зазначила Каріна Тютюнник, на результати голосування впливав цілий ряд критеріїв, розподілених за категоріями — доброчесність, відкритість та прозорість, а також підзвітність. Також вона зазначила, що у своєму дослідженні «Полтавська платформа» з об’єктивних причин не використовувала частину критеріїв. Наприклад спірні проекти рішень чи поіменне голосування.

Відповідно до методології, депутати могли отримати максимум 5 балів. Рейтинг атестації базується  на загальній середньоарифметичній оцінці, а оцінка експертів — цифра, яку найчастіше отримували депутати. Жоден з них так і не отримав максимальні 5 балів, проте 4 депутатів від різних фракцій заслужили по 4.

У той же час аж 12 депутатів виявились «стабільними трієчниками».

— Більшість з них від БПП. У той же час, у всіх депутатів є проблеми зі звітністю.

На превеликий жаль, оцінку 2 бали отримала найбільша кількість депутатів — 19!

Основу складає «Совість України», яка має проблеми з відвідуваністю сесій і т. д. Майже за всіма критеріями вони мають дуже низькі бали.

Окрім членів ГО, депутатів оцінювали експерти — лідери думок, редактори ЗМІ, активісти та інші. Деякі прізвища у ТОПі експертів відрізняються від попереднього топу. Причинами такої різниці можуть бути: непублічність депутатів, слабка комунікація, низький рівень довіри тощо.

Більше третини (15) депутатів отримали найнижчий «1 бал». Ще 11 обранців мають від експертів по «3 бали». «Двійки» за результатами експертного опитування отримали двоє депутатів: Олександр Глазов та Андрій Матковський (фракція БПП «Солідарність»). Кількість депутатів, які отримали від експертів позитивні бали, майже така ж, як і за результатами комплексного оцінювання. Однак прізвища в обох рейтингах збігаються лише на 30%. Так, «4 бали» від експертів мають Юрій Бойко (Об’єднання «Самопоміч»), Олександр Кудацький («Рідне місто») та Майя Матвеєва (БПП «Солідарність»).

У той же час, місцеві експерти визначили «відмінників» —тих, хто отримав 5 балів. Це Юліан Матвійчук, Вадим Ямщиков (ВО «Свобода»), Дмитро Сенчакович (Об’єднання «Самопоміч») та Олександр Шамота (СДП).

Кожен з депутатів, який потрапив до програми дослідження, отримав «атестат та табель» з оцінками та рекомендаціями з покращення діяльності.

Під час заходу представники «Полтавської платформи» також презентували результати соцопитування містян щодо їх рівня обізнаності у полтавських політикам. Як виявилося, значна частина містян не знає полтавських депутатів взагалі. Багатьом обранцям порадили налагоджувати комунікацію з виборцями шляхом організації культурних заходів тощо.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

А чого не котики,стісняюсь спитать?)

2019-05-23
Ірина
Відповіcти
0

Оцінювати роботу депутатів дуже складна справа.

2019-05-23
Віктор
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: