Депутати розглянули проект змін до показників міського бюджету на 2018 рік

1

На черговому засіданні постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету та фінансів розглянули проект рішення виконкому «Про внесення змін до показників міського бюджету на 2018 рік».

Відповідні зміни пов’язані з завершенням бюджетного року та проведенням видатків у міжсесійний період, про що заявила начальник бюджетно-фінансового управління міськвиконкому Тетяна Чумак.

Традиційно, дохідну та видаткову частини міського бюджету запропонували збільшити за рахунок:

— субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я, за рахунок коштів медичної субвенції – 2 мільйони 498 тисяч 200 гривень;

— субвенції з місцевого бюджету на відшкодування вартості лікарських засобів на лікування окремих захворювань, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету, на виконання державної програми «Доступні ліки» – 1 мільйон 152 тисячі 300 гривень.

Серед інших змін було запропоновано зменшити субвенції з місцевого бюджету на виконання програми по оздоровлення на 15 098 гривень.

Відповідний проект рішення підтримали одноголосно. Коментуючи проект змін до бюджету 2018 та проект бюджету на 2019 рік, Андрій Матковський пообіцяв полтавцям ряд міських соціальних програм, зокрема з медицини.

—Зараз між депутатами та фракціями іде активне обговорення бюджету на 2019 рік, і можу сказати, що ми готуємо нові програми для міста, у тому числі в медичній галузі. Готується програма сучасної медичної діагностики, на яку планується виділити 12 млн грн. Раніше для того, аби зробити МРТ, людям доводилось вистоювати величезні черги та сплачувати сотні, а інколи й тисячі грн. В рамках програми ми будемо надавати лікарям право на ці 12 млн видавати людям талони, з якими полтавці зможуть звертатись не тільки до наших медустанов, а й до комерційних структур, які мають сучасне обладнання. Хочу нагадати, що з 1 квітня, відповідно до медреформи, всі лікарні будуть фінансуватись напряму з держбюджету. Таким чином ми сподіваємось, що поборів чи якихось благодійних фондів у лікарнях вже не буде, — говорить Андрій Матковський.

15 февраля 2019
14 февраля 2019