Право на інформацію. Депутат Полтавської міської ради виграв суд проти Управління ЖКГ

7 березня на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень опублікували вердикт судді Сергія Антонова (Октябрський райсуд) у справі за позовом Тараса Синяговського проти Управління ЖКГ міськвиконкому. Депутат просив суд визнати протиправними дії відповідача щодо ненадання йому для ознайомлення та копіювання документів, пов’язаних зі здійсненням ремонту доріг міста. Суддя задовольнив позов у повному обсязі.

Тарас Синяговський

Тарас Синяговський. Фото Ігоря Кіянчука

Суть справи. Тарас Синяговський надіслав листа в Управління з метою з’ясувати, куди й кому направлені бюджетні кошти.

Копії документів, які запросив депутат в Управління ЖКГ:

  • договору (ів) з підрядною організацією (підрядником) на виконання капітального (поточного) ремонту дорожнього покриття по вул. Шолом-Алейхема в м.Полтаві у 2016 році;
  • кошторису на виконання капітального (поточного) ремонту дорожнього покриття по вул. Шолом-Алейхема у 2015 році;
  • актів виконаних робіт із капітального (поточного) ремонту дорожнього покриття по вул. Шолом-Алейхема у 2015 році.

Позивач послався на ч.10 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за якою депутат має право знайомитися з будь-якими офіційними документами, які зберігаються у відповідних органах місцевого самоврядування, та робити виписки, копіювання цих документів.

Тарас Синяговський отримав відповідь про неможливість надання вказаних вище документів. УЖКГ послались на ст.11 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», яка не має відношення до прохання позивача надати для ознайомлення зазначені документи. Серед інших причин відповідач вказує на те, що відповідно до умов договору підряду, його текст та додатки до нього є конфіденційною інформацією і не можуть передаватися третім особам, що унеможливлює вирішення питання про їх надання.

Право на інформацію. Депутат Полтавської міської ради виграв суд проти Управління ЖКГ

Право на інформацію. Депутат Полтавської міської ради виграв суд проти Управління ЖКГ

Суддя нагадує ст.21 Закону України «Про інформацію», згідно з якою інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна, службова інформація. Конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом. Відносини, пов’язані з правовим режимом конфіденційної інформації, регулюються законом.

– Оскільки підрядник проводив ремонтні роботи за бюджетні кошти, дорожнє покриття належить територіальній громаді міста, то інформація щодо договору, кошторису та актів виконаних робіт з метою проведення капітального/поточного ремонту дорожнього покриття по вул.Шолом-Алейхема в м. Полтава не може бути конфіденційною інформацією.

Постанова судді Сергія Антонова

Крайній праворуч: суддя Сергій Антонов

Крайній праворуч: суддя Сергій Антонов

Інші доводи відповідача (відсутність згоди підрядника на оприлюднення договорів і не вказання позивачем у листі мети запитування інформації) суддя визнав необґрунтованими та безпідставними. Суд визнав дії Управління протиправними та зобов’язав відповідача надати ці документи позивачеві.

Постанова набуває чинності, якщо впродовж 10-ти днів її не оскаржить Управління ЖКГ міськвиконкому в порядку подання апеляції.

Нагадаємо, паралельно в Київському райсуді триває розгляд справи ГО «ПОЛТАВСЬКЕ ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ» проти УЖКГ з аналогічної проблеми – відмови в доступі до публічної інформації.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Зато ті уроди незаконно розповсюджують мою конфіденційну інформацію – я не підписував згоди обробляти і передавати третім особам інформацію про себе. і от я бачу, що Приватбанк її має, хоча я ніколи не платив їм через нього.

2017-03-10
Олекса
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: