Депутати можуть викоренити побори в полтавських лікарнях

4

30 листопада депутати міської ради на черговій сесії розглянуть проект рішення, який передбачає посилення заходів протидії поборам із пацієнтів полтавських лікарень, заборону примусового вимагання благодійних пожертв, забезпечення прозорого та підзвітного надходження і використання закладами охорони здоров’я такого виду коштів.

— На профільній комісії депутати підтримали проект рішення “Про добровільність благодійних пожертв та посилення заходів з контролю за їх надходженням і використанням у закладах охорони здоров’я м. Полтави”. Медична реформа дозволяє закладам охорони здоров’я розвиватися і покращувати послуги без додаткових благодійних фондів, які десятки років тільки паразитують в цій сфері. Адже результати їх роботи зовсім не відчувають на собі пересічні громадяни. Полтавська громада чекає від депутатів послідовності, сміливості та політичної волі, щоб нарешті проголосувати за таке важливе для міста рішення. Треба нарешті заборонити цю ганебну практику поборів в лікарнях, — сказала Вікторія Лоза, радник в. о. Міністра охорони здоров’я.

Згідно з проектом рішення, депутати зобов’язують управління майном комунальної власності повідомити благодійні фонди про непродовження з останніми договорів оренди приміщень в лікарнях із 1 січня 2019 року. Також полтавці матимуть змогу допомагати лікарням без посередників через електронні термінали, а заклади охорони здоров’я мають звітувати про таке фінансування.

— Ми тривалий час досліджуємо ганебну проблему примусового збору пожертв з пацієнтів благодійними фондами у медичних закладах. Запропоновані зміни дозволять полтавським лікарням отримувати благодійну допомогу без посередництва фондів, а використання електронних терміналів сприятиме контролю над зібраними коштами, — повідомив Олександр Ткаченко, старший аналітик Інституту аналітики і адвокації. — Врешті у проекті рішення багато відведено протидії примусовості таких пожертв. Маю надію, що це рішення зрушить ситуацію з мертвої точки, а побори в полтавських лікарнях відійдуть у минуле.

Дев’ятнадцята сесія сьомого скликання Полтавської міської ради запланована 30 листопада о 10.00 в залі засідань на вул. Європейській, 36. Проект рішення опублікований на офіційному сайті міськради (пункт 17).

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

22 февраля 2019
21 февраля 2019