Депутат з Кременчука пропонує запустити дрон, який вимірюватиме рівень забрудненості повітря

0

Тетяна Сідерка, депутат Кременчуцької міської ради, запропонувала запустити дрон який вимірював би рівень забрудненості повітря.

Депутат з Кременчука пропонує запустити дрон, який вимірюватиме рівень забрудненості повітря

Депутат з Кременчука пропонує запустити дрон, який вимірюватиме рівень забрудненості повітря

 – Як мешканка Молодіжного, часто відчуваю у повітрі такі хімічні елементи, що вікна не можна відкрити. Телефоную на службу 15-63, а лабораторія починає виміри через 3 години. Мені стало відомо із засобів масової інформації про інші елементи моніторингу та контролю за станом атмосферного повітря. Одним з таких засобів є безпілотник, який на висоті бере дослідження повітря і передає дані замірів про склад елементів чи сполук на монітор, – говорить Тетяна Сідерка.

В результаті 24 депутати з 32 підтримали питання про нові технології в сфері екологічного моніторингу  Кременчука. Мер Віталій Малецький відмітив, що питання буде розглянуто спеціалістами мерії.

Варто зауважити, що оцінка забруднення атмосферного повітря за нормою відбувається у приземному шарі атмосфери (не високо в повітрі). Дані, що отримає пристрій, можна буде використати для оцінки стану забруднення атмосфери десь зверху, але куди їх поітм подіти – невідомо.

Основним забруднювачем атмосферного повітря в Україні є промисловість: вона робить майже вдвічі більше шкідливих викидів, ніж автотранспорт (відповідно 65 і 35 %).

Серед промислових об’єктів основними забруднювачами атмосферного повітря є підприємства теплоенергетики (близько 29 % усіх шкідливих викидів у атмосферу). Загалом, на рахунок енергетичної, металургійної та вугільної промисловості можна віднести відповідно 33, 25 і 23 % усіх забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферу, підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості — 3 %. Найбільша частка викидів припадає на Донецько-Придніпровський регіон — 79 % загального обсягу викидів у країні.

Євгеній Перепелиця

Коментувати

23 березня 2018
22 березня 2018