Депутат обласної ради від “Свободи” пропонує заснувати премію імені Юрія Горліс-Горського

0

8 лютого 2016 року депутат Полтавської обласної ради від ВО “Свобода” Алла Федорченко підготувала та подала звернення облраді із пропозицією скасувати премію імені С. А. Ковпака, організатора червоного партизанського руху в Україні та члена ЦК КПУ (1949 – 1967), двічі Героя Радянського Союзу, а заснувати премію імені Юрія Горліс-Горського, полтавця, українського військового і громадського діяча, осавула 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру, старшину Армії УНР, учасника І Світової війни, письменника, автора відомого історико-документального роману “Холодний Яр”.

Алла Федорченко

Алла Федорченко

Своє звернення до Полтавської обласної ради свободівка Алла Федорченко прокоментувала так: “Ні я, ні мої побратими-свободівці просто не розуміємо як можна нагороджувати героїв, які захищають Україну від російських окупантів, премією названою на честь комуніста, котрий свого часу долучився до радянської окупації та знищення нашої країни! Та ще й вручати цю нагороду 14 жовтня – у День українського козацтва, День захисника України!

Вважаю недоцільним і неприпустимим надалі вручати премії обласної ради, що стосуються розвитку нашої культурної, историчної пам‘яти, захисту державного суверенітету та територіяльної цілісности України, виховання молодого покоління, формування у них патріотизму, готовности захищати свої громадянські й конституційні права, національні інтереси, названі на честь діячів радянського тоталітарного режиму.

Натомість пропоную заснувати премію імені Юрія Горліс-Горського – нашого відомого земляка, який народився у селі Демидівка, що на Решетилівщині, борця за волю України та автора “Холодного Яру”.

 Прес-служба Полтавської обласної організації ВО “Свобода”

Коментувати

17 березня 2018
16 березня 2018