Денис Пусан: «Я зміг почати нове життя і врятувати себе. Тепер намагаюся допомогти зробити це іншим»

0

Герой цієї історії вже два роки працює у Благодійній організації «Світло надії». Він допомагає наркозалежним клієнтам, на власному прикладі показуючи, що цю хворобу при бажанні можливо подолати.

IMG_5693

Денис Пусан раніше й сам вживав наркотики. Коли він вирішив кинути і розпочати нормальне повноцінне життя, не знайшлося людини, яка б допомогла йому.

Мене постійно цькували, говорили, що я безнадійний. Мені ніхто не вірив. А я дійсно хотів кинути. Проте, самотужки не міг цього зробити, бо просто не знав і не розумів як. Та все ж доля привела мене у реабілітаційний центр, де працювали професіонали, які знали, що зі мною робити. Тепер маю бажання продовжувати допомагати людям, які мають бажання вирватися з того пекельного кола. Я зміг почати нове життя і врятувати себе. Тепер намагаюся допомогти зробити це іншим , – розповідає Денис.

Зараз соціальний працівник займається супроводом наркозалежних клієнтів, серед яких є також і ВІЛ-інфіковані пацієнти. Він розповідає їм про безпечну статеву поведінку, мотивує людей прихильно ставитися до прийому антиретровірусної терапії та інших видів лікування, допомагає у вирішенні життєвих проблем і труднощів

Друзі питають, для чого я все це роблю і яка користь з такої допомоги. Я розповідаю, що це насправді важливо.  Після консультацій та бесід у наркозалежних клієнтів, які не є ВІЛ-інфікованими зменшується ризик ВІЛ-інфікування та зараження вірусним гепатитом С. Така інформація і підтримка клієнта, його соціальний супровід може врятувати людині життя. У цьому й користь цієї роботи. Це живе спілкування і турбота про клієнтів. Вони відчувають, що вони комусь потрібні. Це мотивує їх відповідально ставитися до прийому препаратів, які з часом вилікують такий недуг, як наприклад, туберкульоз, – пояснює соціальний працівник.

За період роботи в організації Денис отримав необхідний досвід і полюбив цю справу. Для нього це і спосіб допомогти людям, і заняття для душі, а також  можливість розвиватися як професіоналу.

 За два роки роботи у «Світлі надії» я зрозумів, що хочу працювати саме тут. Ми не стоїмо на місці, ми постійно йдемо вперед і розвиваємося. Зараз поступово починаємо впроваджувати новий проект по медико-соціальному супроводу хворих на мультирезистентну форму туберкульозу. Це дуже складний пласт роботи, але в тому то і суть: тільки у важкій роботі можна загартувати силу волі, розвиватися, рухатися і допомагати людям.  А це – найважливіше, – підсумовує Денис Пусан.

Прес-служба БО «Світло надії»

Коментувати

19 березня 2018