Дендролог розказала, чому літні майданчики шкідливі для дерев

Щоб у міських умовах дерева довше залишалися здоровими, їх треба регулярно поливати й удобрювати. Але цього у Полтаві майже не роблять.

Засохле дерево

Засохле дерево

Що далі в літо, то більше в Полтаві літніх майданчиків різноманітних кав’ярень. Дерев’яні настили ширшають, дахи над ними теж збільшуються у розмірах. Дерева, які опиняються всередині цих тимчасових споруд, ніхто не зрубує. Однак все частіше у соціальних мережах з’являються фото висохлих лип, кленів та каштанів, які ще минулого року виглядали цілком здоровими.

– Сказати, що літні майданчики «вбивають» дерева, було б явним перебільшенням. Однак вони точно є додатковим фактором, який опосередковано впливає не загибель. Деревам у місті взагалі нелегко: повітря загазоване, на відміну від лісу, грунт більш плотний, спресований, майже всуціль покритий асфальтом, бракує світла і вологи. Тому встановлення поряд майданчиків, та ще з такими великим дерев’яними настилами, іще більше погіршуює стан зелених насаджень. Проблему можна вирішити вчасним поливом та внесенням добрив, але я не помічала, щоб у нашому місті дійсно дбали про це, – говорить Ольга Іващенко, дендролог із ландшафтного бюро.

Утім, потерпають не лише дерева на літніх майданчикаг.

– Недавно біля ЦУМу зрізали половину липи. Гарне було дерево, здорове, років 60-80 росло – зараз у Полтаві таких мало, більшість ледве дотягує до 40 через всі перелічені стресові фактори. Але днями, з незрозумілих причин, половину хтось відтяв, причому абсолютно у варварський спосіб – зріз навіть не обробили належним чином. Скоро дерево почне гнити, там утвориться дупло, а років через 10 – загине зовсім. Хоча всього цього можна було б уникнути, – пояснює фахівець.

Зрізана липа

Зрізана липа

Дендролог упевнена: комунальні служби не виконують у повному обсязі санітарну обрізку дерев, чистку від сухих гілок, не дбають про полив та внесення добрив, а тому зелені насадження у Полтаві зараз – у неприйнятному і нездоровому стані.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

я цілком згодна з дендрологом. Наша міська влада дбаає лише за свій карман, Мамай з Матковським “деребанят” місто, ніхто не думає з них про майбутнє даного квітучого міста, Матковський “обосновался” в Відні,і з Полтав видавлює останні соки, Сінельніков під плокровительством Мамая “деребанит бабало” яке виділяє міська влада на благоустрій міста, живуть одним днем.А що Ви вельмошановні чинуші залишите своїм дітям чи онукам ? ШИШ! Тому квітуча,зелена Полтава перетворюється в неприйнятний і нездоровий стан. Я вважаю що потрібно зобов*язати та закріпити за кожним підприємцем якому наша горе влада надала дозвіл на літній майданчик піклуватися за зеленими насадженнями які прилягають да виділенної йому терреторії, а також висадку нових зелених дерев-лип та каштанів.Тільки так ми зможемо хоч якось зберегти дерева, а якщо підприємець стратив то дозвіл не надавати і накласти гарний штраф.

2017-06-21
марія
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: