День народження полтавського батальйону територіальної оборони

16 – «полтавський» – батальйон 58-ї окремої мотопіхотної бригади святкує чотири роки від дня створення.

День народження полтавського батальйону територіальної оборони

День народження полтавського батальйону територіальної оборони

16 батальйон територіальної оборони було створено у Полтаві весною 2014 року. Тоді такі тербати з’являлися по всіх областях і наша не стала винятком. Підготовку до участі у військовій операції підрозділ проходив на базі навчального центру військ зв’язку, зокрема, на навчальному полігоні у Вакуленцях.

Уже влітку бійці батальйону вирушили у зону проведення антитерористичної операції. Також частина з них охороняла кордони нашої держави з боку Придністров’я. З часом 16 батальйон став окремим мотопіхотним та увійшов до складу 58 ОМБр, постійним місцем дислокації якої є міста Глухів та Конотоп у Сумській області. Бійці батальйону відстоювали цілісність України на найгарячіших рубежах: з листопада 2014 по червень 2015 обороняли Щастя, Кримське, Станицю Луганську (Луганська область). З листопада 2015 до жовтня 2016 – воювали в Авдіївці (Донецька область).

Позиції батальйону, у тому числі, були й на відомій «Промці». Тоді бійці пробули у зоні АТО 330 днів поспіль. З серпня 2017 і до квітня 2018 року 16 ОМПБ захищав Україну в районі с. Кримське. Саме там в останні півроку точаться чи не найзапекліші бої, не припиняються ворожі обстріли, у тому числі з «важкого» озброєння.

– Однак настрій у хлопців бойовий, всі налаштовані на перемогу, – говорить Ольга Нікішина, заступник командира 1 роти. – Щоправда, нам би хотілося більшого розуміння у ставленні до бійців тут, у мирному житті. Часто зустрічаємося з нерозумінням, несприйняття, навіть ворожим ставленням, мовляв: «За що ви там воюєте?». За спокій і мир в інших містах – ось за що. За те, щоб у Корпусному парку стояли дитячі машинки, а не міномети.

На зустріч – поспілкуватися, пом’янути полеглих побратимів – прийшли ветерани підрозділу та волонтери. За роки війни батальйон втратив 12 своїх бійців. Однак їхні бойові товариші тепер живуть і воюють також і за них.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: