День медичного працівника: історія та цікаві факти

16 червня українські медики відзначають професійне свято — День медичного працівника. Професія медика вимагає особливого покликання і дару допомагати людям, адже успішно лікувати людей дано далеко не кожному. 

Історія свята

День медичного працівника відзначався в Україні ще за радянських часів, з 1980 року. У незалежній Україні це свято було встановлене у 1994 році, згідно з указом тодішнього президента України Леоніда Кравчука (N 281/94). Згідно з указом, свято було введене в підтримку ініціативи працівників відомств і установ охорони здоров’я України. День медичного працівника в Україні щорічно відзначається у третю неділю червня. У цей день лікарі, медсестри і санітари традиційно приймають вітання від пацієнтів, близьких і знайомих, колег і керівників. В останні роки медики все частіше приєднуються до флеш-мобів і благодійних ініціатив, приуроченим до професійного свята.

Чому у лікарів білі халати?

Сьогодні білий халат став найбільш пізнаваною «візитною карткою» практично будь-якого медика, однак так було не завжди. Ще в другій половині XIX століття халати не вважали обов’язковим для лікаря предметом одягу. Робочий одяг білого кольору став набувати популярності у медиків з появою антисептичної теорії Лістера. Її прихильники почали кип’ятити одяг з метою знезараження, а також використовувати для прання грубе мило і вапно. Це призводило до знебарвлення тканини, тому використання білого одягу з щільного полотна було практичним рішенням. Відомо, що класичний білий докторський халат першим запропонував використовувати педіатр Карл Раухфус (1835 — 1915), який жив і працював в Російській імперії.

Медична сторінка Полтавщини

У Полтаві сьогодні налічується близько 12 тисяч медичних працівників. У поточному році на капітальні видатки Полтавської медицини додатково вже передбачено близько 63 млн. грн, з них на проведення капітальних ремонтних робіт у міських лікувальних закладах виділено 38 млн. грн. та на придбання обладнання — понад 25 млн. грн. Ще близько 40 млн. грн. планується виділити на капітальний ремонт двох відділень дитячої міської лікарні. Зважаючи на те, що Полтава є пілотним регіоном по впровадженню реформ, у цьому році виділено 8 млн. грн. для комп’ютеризації міських медичних закладів вторинного рівня, та розглядається питання щодо виділення додатково понад 2 млн. грн. на завершення створення у кожному закладі локальних комп’ютерних мереж. У поточному році спільно з керівництвом області вирішено проблему щодо забезпечення інсулінами хворих на цукровий діабет. Загалом на ці потреби виділено більше 15 млн.грн. Серед найближчих планів на поточний рік — введення в експлуатацію після капітального ремонту неврологічного відділення 1-ї міської лікарні; завершення ремонтних робіт у приймально-діагностичному та травматологічному відділеннях 3-ї міської лікарні; відкриття бальнеологічного відділення 3-ї міської поліклініки та харчового блоку 2-ї міської лікарні. Розпочаті капітальні ремонти амбулаторій сімейної медицини у селищах Івонченці та Лісок.

Цікаві факти про свято

  • Лікарі залишають губки й інші медичні інструменти всередині своїх пацієнтів близько 6000 разів на рік;
  • Закон в Індії передбачає, що лікарі пишуть рецепт великими літерами для запобігання смертей, викликаних неправильним тлумаченням їх почерку.
  • Щоб довести, що бактерії H. pylori можуть викликати виразку шлунка, Баррі Дж. Маршалл випив культуру H. pylori, розвинув виразку й успішно вилікував її антибіотиками й отримав Нобелівську премію за неї у 2005 році.
  • Нещодавно робот виконав першу у світі автономну операцію м’яких тканин без будь-якої допомоги лікаря.
  • 3 грудня 1967 року Крістіан Барнард здійснив першу трансплантацію серця від людини до людини.
  • Структура ДНК була виявлена ​​в 1953 році Френсісом Криком і Джеймсом Уотсоном.
Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

Баррі Дж. Маршалл ризиковий чолов’яга. Так ризикнуть заради досягнення. Це можуть так тільки справжні фанати роботи

2019-06-16
Соня
Відповіcти
0

За медиків взялися всерйоз, реформа діє, люди задоволені. Рухаємося в правильному напрямку.

2019-06-16
Антоніна
Відповіcти
0

Вітаємо всіх медичних працівників

2019-06-16
Ілона
Відповіcти
0

Про халати прямо легенда вийшла

2019-06-16
Оля
Відповіcти
0

Дожилися, роботи вже роблять операції.

2019-06-16
Аніта
Відповіcти
0

Про халати дуже ціквий факт

2019-06-16
Валя
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: