День Бабака. Цікаві факти та історія свята

Кожного року 2 лютого американці та канадці святкують День бабака. За традицією ця мила тваринка є своєрідним Нострадамусом, бо вона пророкує, якою ж буде весна. А ми вирішили розповісти Вам яким же було і є це неординарне свято, та як жителі нового світу проводять цей день.

День Бабака Трибуна

Історія

Наші предки намагалися планувати час сівби та врожаю, спостерігаючи за тим, як поводять себе тварини. Так робили і древні римляни, і слов’яни. Вони спостерігали за борсуками, їжаками, птахами.

Відповідно, ці традиції еволюціонували у святкування дня бабака, який виник у США у 1880-х роках.

Історичні джерела повідомляють, що вперше день бабака відзначили німецькі переселенці, жителі американської Панксатоні (штат Пенсильванія) 2 лютого 1887 року.

день бабака 1

Того дня знаменитий Панксатонський Філ, бабак названий в честь короля Філліпа з міста Панксатоні, що в Пенсільванії, США, правильно передбачив майбутню погоду.

Суть в тому, що люди намагаються передбачити прихід весни по виходу бабака зі своєї нори. Якщо бабк побачить тінь, і за тим одразу повернеться додому, то це значить, що зима буде ще довго.

Коли Бабак лишиться, то це знак: незабаром буде весна.

Точність прогнозів та оказії

Статистика американських кліматологів свідчить, що зазвичай прогнози бабака є точними у 39 % випадків. Однак, фанати цього свята впевнені – бабак у 90 % не підводить.

Одного разу бабак зробив неточний прогноз, і це ледве не стало юридичним прецедентом. У 2013 році прокурор штату Огайо висунув Бабаку обвинувачення, за те, що той неправильно передбачив прихід весни. Прокурор жартома рекомендував засудити бабака до смертної кари. І хоч це скорше за все був жарт, та все ж навколо будинку бабака Філа були організовані посилені заходи безпеки.

Американські гуляння

Кожного року тисячі туристів приїздять 2 лютого у Панксатон, аби подивитися зоовіщуна та синоптика Філа. Із самого ранку стильні джентльмени у фраках і циліндрах, підходять до будинку Філа, і просять вийти його. Бабак вилазить з нірки, вдихає свіже повітря та віщує погоду.

– Якщо бабак не помітить свою тінь – скоро настане весна, якщо ж навпаки – зима триватиме ще шість тижнів.

Як із традиції зробити модний тренд

Американці вміють робити зі своїх традицій світові тренди. Цьому вони навчилися вже давно, ще коли не було соціальних мереж, смартфонів та інших інструментів зв’язку, з допомогою яких сьогодні можна розказати про все усьому світу. Американці просто брали і знімали круте кіно. І от у 1993 році у світ вийшов фільм «День Бабака» (режисери мабуть дуже запарювалися з назвою, ночами не спали).

день сурка

Ця американська комедія з елементами фантастики розповіла проодії, що відбуваються у містечку Панксатоні, штат Пенсильванія. Туди кожного року приїздить нью-йоркський журналіст Філ Коннорс, який поводить себе, як пафосний мудак, ненавидить людей і хоче пошвидше звалити з того ідіотського на його думку свята.

Але тут Філ відзнявши сюжет про день Бабака, їде ночувати в готель, і наступного ранку прокидається, щоби їхати назад в Нью-Йорк, але замість 3 лютого у його житті починається 2 лютого.

Філ опиняється у часовій петлі. І з неї просто немає виходу. Кожного дня він переживає 2 лютого, те саме свято бабака, бачив тих людей, яких зустрічав вчора. Вони промовляють промовляють тими самими фразами, повторюють дії.

Бажаючи залишити ненависне містечко, Філ звертається до невропатолога і психіатра (який, як на зло, пропонує прийти до нього «завтра»), але нічого не допомагає — наступного дня він знову прокидається 2 лютого в 6:00 в готелі містечка Панксатоні.

Як же закінчиться цей фільм і що у ньому є цікавого – можете подивитися самі. Ми не будемо тут розкривати всі карти, і робити спойлер.

День бабака в Україні

Як повідомляє видання «Укрінформ», на біологічній станції Харківського національного університету в с. Гайдари Харківської області бабак Тимко Другий Iзробив прогноз. Бабак не побачив на відкритому повітрі своєї тіні. А це означає, що весна близько. Всього то 6 тижнів лишається до приходу квітучої пори року.

Як пише видання Кореспондент, День бабака на біостанції ХНУ відзначають з 2004 року, за прикладом Дня бабака в штаті Пенсильванія (США), де живе бабак Філ. Тимко Другий пророкує погоду з 2012 року. До цього прогнозами займався його попередник Тимко Перший, якого кілька років тому проводили на заслужену пенсію за віком.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: