Дебати по-полтавськи: хто і що пропонує?

У Полтаві пройшли дебати між довіреними особами кандидатів у президенти. Організатором дискусії стала представниця східноєвропейського центру багатопартійної демократії (EECMD) Юлія Городчаніна.

Дебати по-полтавськи: хто і що пропонує?

Дебати по-полтавськи: хто і що пропонує?

В ході заходу учасники обговорили перспективи розвитку України в рамках пропонованих дій, передбачених у програмах кандидатів. На участь у публічній дискусії погодились представники лише 5 кандидатів — Петра Порошенка (Микола Кульчинський), Руслана Кошулинського (Юліан Матвійчук та Ігор Скляр), Анатолія Гриценка (Віталій Микитенко та Михайло Красницький), Юрія Дерев’янко (Валерій Шупта і Юрій Рябенко), Сергія Капліна (Анна Соколова замість заявленого раніше Юрія Синяка).

Обговорюючи програми та стратегії кандидатів у президенти, довірені особи повинні були відповісти на ряд ключових запитань:

1. Модель державного устрою і склад команди.
2. Президент і судова влада.
3. Геополітичний вибір.
4. Роль Президента в реалізації стратегії безпекової та оборонної політики України.
5. Стратегія економічного розвитку України.
6. Роль Президента в зміцненні національної консолідації України.
7. Які сили, на Ваш погляд, мають скласти коаліцію, щоб в країні активізувати реформи?

Стосовно першого питання думки довірених осіб та їхніх кандидатів різняться. Представники Петра Порошенка та Анатолія Гриценка висловили позицію збереження існуючого державного устрою. Кульчинський (від Порошенка) зазначив, що існуючий державний устрій задовольняє усі потреби та якнайкраще підходить за часів війни з Росією. Віталій Микитенко (від Гриценка) пропонує скоротити кількість посадовців.

Тоді як «свободівці» (представляють Руслана Кошулинського), виступають за збільшення повноважень президента та послаблення впливу парламенту. При цьому вони наполягають на першочерговій необхідності прийняти закон про імпічмент. На думку «свободівців», Крим, після повернення під контроль України, повинен втратити статус автономії та стати звичайною областю. Представник Юрія Дерев’янка утримався від коментарів з цього приводу. А представниця Капліна Анна Соколова взагалі була відсутня під час обговорення частини питань.

Кульчиньский, Красницький та Матвійчук одностайно висловились за вступ України до НАТО та продовження євроінтеграції у питаннях геополітики та національного розвитку. Натомість Рябенко заявив, що Україна не повинна вступати до НАТО, а навпаки повинна сама створити «Балто-Чорноморський союз», куди увійдуть держави, географічно розташовані від Чорного до Балтійського моря.

Всі кандидати та їхні представники підтримують рішення про проведення реформи судової системи, адже наразі суди не відповідають поставленим до них вимогам.

Що ж до забезпечення порядку та безпеки наших кордонів, а також вирішення конфлікту на Донбасі, то всі представники кандидатів, окрім відсутньої Анни Соколової (представниці Сергія Капліна), налаштовані на дипломатичне вирішення всіх питань за допомогою перемовин. Вищезгаданий Рябенко запропонував ввести миротворчу місію, яка і повинна за кілька років навести порядок та забезпечити проведення місцевих виборів. Такої ж думки притримується і Кульчицький (Порошенко).

Так на думку «свободівців», для забезпечення розвитку держави та правильного стратегічного планування, допоки частина територій все ще залишаються окупованими, Україна повинна відрізати водо- та електропостачання на території Луганщини, Донеччини та Криму. При цьому Матвійчук зазначив, що на цих територіях є «наше» населення. Проте його менше, ніж сепаратистів, тому ми змушені відрізати їх разом з окупантами від комунікацій та економіки. Єдиний шлях — повна блокада територій.

Кульчицький виступив категорично проти введення блокади окупованих територій, оскільки населення цих регіонів необхідно поступово інтегрувати в український культурно-соціальний та економічний простір, якщо ми хочемо повернути втрачені землі та ресурси. Інші представники утримались від коментарів.

Програми стратегічного розвитку кандидатів, на відміну від вищеперерахованих питань, кардинально різняться. Під час розгляду економічного блоку питань у залі з’явилась представниця Сергія Капліна Анна Соколова.

На думку представників Кошулинського, ринок землі має право на існування, але при цьому землі сільгосппризначення повинні продаватись лише до держави для створення єдиного державного земельного банку. Землі такого призначення повинні бути у власності держави.

Кульчинський заявив, що прийняття закону про ринок землі є проблемним питанням, оскільки наразі вся земля наразі вже викуплена через різноманітні «схеми» і ряд осіб не готовий повертати землі у законну власність. За його словами, вільний ринок землі дасть Україні поштовх до розвитку економіки та залучення інвестицій.

«Гриценківці» говорять, що запровадження чесного ринку землі правила повинні бути однаковими для всіх учасників.

Представник Дерев’янко також підтримує ринок землі, але з поправкою на захист права власності майна, а землі повинні бути закріплені за певними ОТГ. Кандидат виступає за проведення політики підтримки фермерських господарств.

Попри свою присутність, представниця Капліна фактично утрималась від коментування зазначених питань та висловилась лише на тему соціальної, податкової та пенсійної реформи. За її словами, Україна повинна провести глобальну соціальну реформу, підвищити пенсії та зарплати та змінити оподаткування, як це було у «деяких країнах Європи». Проте вона не може назвати, модель оподаткування якої країни ми повинні перейняти — чи то високе оподаткування, чи то низьке. За її словами, відповідну програму слід пропрацювати з огляду на стан економічного розвитку держави, і вже потім визначити необхідний рівень оподаткування.

Юрій Рябенко виступає проти процесу субсидування. На думку кандидата, реформування енергосфери допоможе знизити тиск на економіку та знизити тарифи на ресурси. Відповідно потреба у субсидіюванні зникне взагалі. Загальне оподаткування для підприємств повинно знизитись до 35%.

Кульчинський наполягає на зниженні оподаткування, що повинно позитивно вплинути на бізнес та економіку за рахунок залучення нових інвесторів. Щодо тарифів, то їх може знизити лише конкуренція, як це відбувається на заході.

Свободівці пропонують встановлення тарифів на енергоресурси по собівартості самих ресурсів. Основа програми – знищення приватної монополії постачальників. Щодо оподаткування, представники кандидата декламують впровадження різних відсоткових ставок податків залежно від розмірів підприємств.

Представники Порошенка та Дерев’янка підтримують позицію впровадження гендерної рівності та проєвропейської гендерної політики. Натомість «свободівці» емоційно відмовчались щодо даного питання.

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

чого там сидить Мішин? він як представник ЗМІ чи певного кандидата?

2019-03-14
Світлана
Відповіcти
0

Всі умови для того,щоб зробити правильний вибір!!!

2019-03-14
Бінго
Відповіcти
0

Все було шикарно,організація на вищому рівані. Чекаємо нових подібних заходів.

2019-03-14
Світлана
Відповіcти
0

Повна блокада територій ДНР- такий собі спірний варіант,а як же ті,хто на нашому боці і немає куди виїхать? Будуть страдать.

2019-03-14
Наташа
Відповіcти
0

Ще хтось віре,шо Крим повернеться і стане областю)))Тути вже переїхало багато росіян і навряд вони вернуться назад.

2019-03-14
Антоніна
Відповіcти
0

Така штука чудна,вибри – ніби нічого такого особливо нового, а стільки нововведень навколо зробили, і тести і зібрання,і обговорення.

2019-03-14
Світлана
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: