Cоціолог розповість полтавцям про «спіраль мовчання» та її прямий зв’язок із Дональдом Трампом

Роман Грицун
15:02 | 22 лютого 2017
0

23 лютого о 17.00 в приміщенні другого читального залу бібліотеки педагогічного університету докторант університету Тараса Шевченка Олена Стрельнік прочитає лекцію «Популярно про соціологічні опитування: довіряти чи перевіряти?». У рамках заходу дослідниця розповість про «спіраль мовчання» та її прямий зв’язок із новообраним президентом США Дональдом Трампом.

Cоціолог розповість полтавцям про «спіраль мовчання» та її прямий зв'язок із Дональдом Трампом

Cоціолог розповість полтавцям про «спіраль мовчання» та її прямий зв’язок із Дональдом Трампом

Організатори заходу – «Полтавське історичне товариство» анонсують, що під час заходу глядачі дізнаються:

  • про судовий позов проти соціологів та про те, як соціологи дивують Президента;
  • про те, як відрізнити професійні соціологічні опитування від непрофесійних, а замовні опитування від замовлених;
  • про «спіраль мовчання» та про те, як вона пов’язана із Дональдом Трампом;
  • про професійне «мистецтво» соціологів ставити питання;
  • про ефект «фургона з оркестром» та про те, як можна маніпулювати громадською думкою, посилаючись на дані соціологічних опитувань.

– Ми також попрацюємо з практичними прикладами: з примірниками опитувальників, звітів та публікацій медіа за матеріалами соцопитувань, – пишуть організатори.

Лекторкою виступить ґендерна дослідниця, докторантка факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, стипендіатка програми Ендрю Карнегі Олена Стрельнік.

1 грудня 2016 року дослідниця вже презентувала свою лекцію в рамках лекторію від «Полтавського історичного товариства». Тоді вона розповідала про жіночі досвіди в контексті війни, «хороших» й «поганих» матерів під час військового конфлікту.

Трамп новини

Довідково: «Спіраль мовчання» (англ. the spiral of silence) — теорія масової комунікації, яка була запропонована німецькою дослідницею Елізабет Ноель-Нойманн, пояснює механізми висловлення та поширення громадської думки. Термін «спіраль мовчання» застосовується щодо ситуації, коли люди відчувають зростаючу потребу приховувати свої погляди, якщо останні не підтримуються більшістю. Перед тим, як висловити свою точку зору щодо певного явища або ситуації, члени аудиторії схильні несвідомо перевіряти, чи поділяються їхні погляди більшістю. Якщо так, то індивід отримує ще більшу мотивацію та бажання вільно висловлювати свої переконання; якщо ж його точка зору підтримується лише незначною меншістю, він, найімовірніше, не матиме стимулу відкрито проголошувати настільки непопулярні переконання на публіці. Саме засоби масової інформації, а особливо телебачення, прискорюють дію спіралі мовчання.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: