“CITY lab” відповіла на популярні запитання щодо проекту реконструкції вул. Соборності

Марія Куцина
14:03 | 17 березня 2018
0

У зв’язку з ажіотажем, який виник після оприлюднення відео-візуалізації вул. Соборності, ГО “CITY lab” відповіла на популярні запитання щодо проекту.

вул. Соборності

вул. Соборності

ГО опублікувала відповідь на своїй сторінці у Facebook:

1) “CITY lab” не є розробниками проекту реконструкції вулиці Соборності, ними була виконана робота по візуалізації проекту (не архітектурного, а стратегічного) розвитку пішохідної частини вулиці Соборності в Полтаві, що входить до Концепції інтегрованого розвитку міста “Полтава 2030”. Концепція розробляється в рамках проекту “Інтегрований розвиток міст в Україні”, що фінансується німецькою урядовою організацією GIZ.

Тобто, це не ескізний проект і навіть не концепція, а лише візія, яка демонструє можливості розвитку даної частини міста.

2) Існуюча бруківка за баченням ГО нікуди не зникає. Її підіймають на один рівень з тротуарами і розбивають на фрагменти, розділені безшовною плиткою, щоб зробити вулицю максимально безбар’єрною і доступною для людей на візках, батьків з колясками, людей на підборах та інших маломобільних користувачів. Є ідеї, як зберегти максимум бруківки. Одна з них – перекласти її шматками по всьому фронту вулиці. Але принципово важливо забезпечити безбар’єрність. Питання бруківки відкрите для обговорень, але залишити як є практично неможливо.

3) “Газони” між деревами замінюються на пристовбурні решітки в одному рівні з тротуаром. Ні газон, ні квіти не виживають без сонячного світла, догляду і за інтенсивного пішохідного руху (на Соборності) зберігати “клумби” з землею у ГО вважають за недоцільне.

4) Літніх майданчиків не стане менше, скоріше навпаки. Мощення в одному рівні на всю ширину вулиці дозволяє вирішити проблему масивних літніх майданчиків. Сьогодні власники закладів харчування вимушені будувати помости, адже якість тротуарів, існуюча бруківка, перепад висот і “клумби” не дозволяють розставляти столики і парасольки просто на мощенні. Безумовно, необхідне певне регулювання масштабів і зовнішнього вигляду майданчиків, проте це вже адміністративна задача.

5) Площа перед театром Гоголя є однією із основних (якщо не основною) міських площ для проведення масових культурних, неполітичних заходів. Вона може і має бути пристосована для проведення заходів: цивілізованих ярмарок, концертів тощо – для цього необхідно зробити її безбар’єрною і відкритою, газон і клумби на ній є бар’єром, і в свою чергу вони симетрично страждають від скупчень людей під час проведення заходів.

Проте на площі з’являється пішохідний фонтан: він здатен охолодити площу у спеку, приваблює дітей, а головне, жодним чином не заважає, адже його в будь-який момент можна вимкнути.

6) Дерева не вічні, теперішні рано чи пізно доведеться заміняти (цим липам 60+ років і в середньому для життя у місті це вже значний вік), питання – як і коли. Воно дуже серйозне і болюче, “City lab” поки його не підіймала, у візуалізації представлені теперішні дерева.

7) Питання нестандартних елементів на візуалізації та їх дизайну не пророблялося до рівня остаточних рішень, представлені пропозиції різних типологій на конкретних місцях.

8) Освітлення не проектувалось.

9) Проїзд для обслуговування і аварійних служб залишається, один або частина болардів опускається по скану номерного знаку або по сигналу з пульту. За таким принципом функціонує, наприклад, Площа Ринок у Львові.

10) Вулиця Соборності не перекрила поперечні вулиці, проїзди збереглись, пішохідна частина продовжена не до альтанки, а до парків, питання подальшого продовження (часткового перекриття або застосування принципу shared street) залишається відкритим, для цього потрібні більш ґрунтовні транспортні дослідження.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: