Чи проводяться громадські слухання в Полтавській області

У трьох органах місцевого самоврядування перевірили, чи проводили вони громадські слухання протягом року.

Коаліція Прозорі Ради, до складу якої входить Інститут аналітики та адвокації, надіслали офіційні запити з метою дізнатись, скільки громадських слухань відбулось у Полтавській, Кременчуцькій та Миргородській міських радах.

Слід зазначити, що в середньому за рік в громадах відбувається 4-5 громадських слухань. На жаль, ініціаторами проведених слухань виступає тільки місцева влада (адже питання містобудування згідно діючого законодавства обов’язково мають проходити громадські слухання), хоча вони можуть ініціюватися і членами територіальної громади.

Громадські слухання – інструмент, що дозволяє громадянам безпосередньо взяти участь у здійсненні місцевого самоврядування. Проходять слухання у форматі зустрічей з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

Основна мета громадських слухань – це обговорення та прийняття рішень з найбільш важливих питань місцевого значення разом з громадою.  Тобто не тільки тих, що ініційовані органами місцевого самоврядування, а й тих, що ініціює сама громада, – відмітив консультант з юридичних питань Вячеслав Курило.

Однією з можливих причин, що ускладнює механізм ініціювання громадських слухань членами територіальної громади є завелика кількість підписів. Щоб покращити цю ситуацію, органам місцевого самоврядування у Полтаві та Кременчуці коаліція рекомендує зменшити кількість підписів з 500 до 250 під вимогою проведення громадських слухань за ініціативою мешканців громади. Для Миргородської міської ради слід зменшити кількість підписів по громадським слуханням з 500 до 100. Крім того, варто внести зміни до Статуту територіальної громади м. Миргорода та уточнити, хто саме підпадає під визначення «активних суб’єктів місцевого самоврядування», які можуть ініціювати громадські слухання.

Реалізація цих пропозицій дозволить зробити громадські слухання більш доступними для громади, – підкресливВячеслав Курило.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

 Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: