Чорна п’ятниця 3.0. Настрої невдоволення встановленням тимчасових споруд поширюються Полтавою

0

П’ятниця 31 березня стала черговим днем протистоянь груп активістів й інтересів забудовників Полтави. За кілька годин в межах одного міста відбулася мирна акція в самому центрі, виявила конфліктна ситуація близ ТРЦ “Київ”, а також спростувались чутки про масові погроми тимчасових споруд на вулиці Соборності. При цьому – роботи на місці спаленої огорожі на будівництві близ Універсаму (23 вересня) продовжуються.

Чорна п'ятниця 3.0. Настрої невдоволення встановленням тимчасових споруд поширюються Полтавою

Чорна п’ятниця 3.0. Настрої невдоволення встановленням тимчасових споруд поширюються Полтавою

Полтава – не базар

Саме з таким гаслом близько 50-ти активістів, архітекторів, громадських і політичних діячів оточили місце незрозумілої добудови до колишнього кінотеатру імені Котляревського.

IMG_2291

До речі, сам класик української літератури з розвішених плакатів дивився широкими очима на події за словами Що ви тут накоїли?

IMG_2254

Як зазначили учасники акції, це – останнє попередження для влади й підприємців, які попри закон і думку громади забудовують місто. Нагадаємо, наразі жодних документів, які підтверджували б правомірність встановлення металоконструкцій близ будівлі, не надали ані журналістам, ані активістам на їхні запити.

IMG_2265

Мітинг відбувся під пильнуванням кількох екіпажів патрульних поліцейських. Трохи пізніше активісти патрулювали до ночі центральну вулицю міста. У соцмережах ширилися непідтверджені чутки, що провокатори влаштують погроми відомих і популярних тимчасових споруд, щоб залякати підприємців і мешканців. Проте жодного схожого випадку не відбулося.

IMG_2230

Народний відчай

Поки в центрі хороводи водили, мешканці будинку за адресою Зіньківська, 4, зібралися у дворі. Вони обурені тим, що невідомий забудовник розмежував територію дитячого майданчику (збудованого мешканцями) з метою зайняти цю ділянку. Схема подібна – жодних документів і громадських обговорень. Роботи розпочали в п’ятницю, перед вихідними, коли представники влади чи відповідних інспекцій не працюють і не можуть прокоментувати ситуацію.

IMG_2327

Кілька мешканок у відчаї почали трощити паркан своїми силами. Інші мешканці будинку стояли осторонь у непевності, чи підтримувати сусідок, чи ні. Наші журналісти вели трансляцію з місця подій.

IMG_2336

IMG_2372

Група журналістів і активістів прибула на місце подій. Мета – підтримати мешканців, які попросили порадити, як вчинити в цій ситуації. Зійшлися на тому, щоб подати скарги в ДАБІ, як і у випадку з ТС на Мазепи, 45. Але в разі продовження будівництва на вихідних мешканці готові протистояти.

IMG_2359

Мешканці поділилися з журналістами, що обурені бездіяльністю влади щодо їхнього кварталу взагалі: зрубані дерева, занедбані клумби, стихійне сміттєзвалище за крок до будинку. Як повідомили місцеві жительки, їхній будинок знаходиться на балансі КП “ЖЕО №2”, яке на численні скарги надсилало відписки.

IMG_2379

Тим часом очевидці повідомляють, що будівництво на Івана Мазепи, 45 відновлено. Плани протестувальників наразі не відомі.

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018