Чому важливо перевіряти рівень холестерину і де зробити це безкоштовно

Навіть людина, далека від медицини, знає, що підвищений холестерин – це погано, адже він може підвищити ризики атеросклерозу, серцевого нападу, ішемічної хвороби серця та інсульту. Розповімо детальніше про холестерин: навіщо він необхідний нашому організму та чим небезпечне підвищення його рівня?

Холестерин – життєво необхідний «компонент» нашого тіла. Ця сполука активно бере участь у синтезі деяких статевих гормонів та жовчі, а також надає пружність та міцність клітковим мембранам. Аналіз крові на холестерин грає значну роль у діагностиці такого захворювання, як атеросклероз і визначенні ризику розвитку ішемічної хвороби серця. Показниками для проведення аналізу можуть бути також деякі ендокринні патології, захворювання нирок та печінки, ожиріння, діабет. Так званий «поганий» холестерин проникає у стінку кровоносних судин, де накопичується в атеросклеротичній бляшці, яка звужує просвіт судини й перешкоджає вільному потоку крові. Саме підвищений рівень холестерину стає початком небезпечних для життя хвороб. Однак, українці досі не вважають його серйозним фактором ризику, не зовсім усвідомлюють, наскільки небезпечним може бути підвищений рівень холестерину у крові й чому потрібно його контролювати.

Хто у групі ризику?

Особливо важливо слідкувати за рівнем холестерину, якщо ви:

  • маєте сімейну історію серцево-судинних захворювань;
  • маєте надмірну вагу;
  • хворієте на діабет або маєте високий тиск;
  • маєте хронічні запальні процеси, наприклад ревматоїдний артрит, псоріаз або ВІЛ;
  • вам діагностовано ішемічну хворобу серця, інсульт, міні-інсульт, захворювання периферичних артерій.

Коли робити аналізи?

Навіть якщо ви почуваєтеся добре, потрібно регулярно контролювати рівень холестерину. Для дітей перше вимірювання холестерину має бути у віці 9-11 років, далі повторювати кожні 5 років. Дорослим рекомендують тестуватися кожні 4-6 років.  Якщо хтось із членів родини страждав від підвищеного холестерину, рекомендовано вимірювати його рівень, починаючи з віку 2 років.

Безоплатні тести на рівень холестерину

Аналіз на загальний холестерин входить до гарантованого державою пакету послуг первинної медичної допомоги, які пацієнти отримують безоплатно. Перевірити рівень холестерину можна у свого лікаря – терапевта, педіатра чи сімейного лікаря.

Підготовка та проведення аналізу

Їжа, напої, алкоголь, нікотин, прийом деяких ліків – все це може вплинути на результати аналізу, тому за 2-3 дні потрібно виключити з раціону смажене, жирне, відмовитися від алкоголю та куріння, не приймати біодобавки. Потрібно здавати кров натщесерце (останній прийом їжі – не менше, ніж за 12 годин до відвідування лабораторії). Обов’язково попередьте лікаря, які ліки ви приймаєте та як часто, адже антибіотики, вітаміни, гормони, сечогінні та інші медичні препарати суттєво впливають на результати аналізу. Для визначення рівня холестерину досліджується кров з вени. Для пацієнта вся процедура тестування займає лічені хвилини, а результат можна забрати через кілька годин або на наступний день. Також сьогодні в аптеці можна придбати індивідуальну тест-систему для визначення рівня холестерину у домашніх умовах, але їх точність абсолютно непорівнянна з точність результатів, отриманих у лабораторії.

За матеріалами видання «Українська правда».

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Холестерин циркулирует у нас в крови и они не всегда провоцируют атеросклероз, а даже служат средством его профилактики. Научно доказано.

2019-04-15
Инна
Відповіcти
0

Дуже корисна інформація. Здавала на холестерин,але про дієту перед здаванням не знала. Може були б показнки кращими.

2019-04-15
Оксі
Відповіcти
0

Холестирин у дітей. Не знала про це. Дякую за цікаву інфу.

2019-04-15
Вікторія
Відповіcти
0

Я коли здавала загальний аналіз крові,то виявили підвищений рівень холестирину,була здивована ,маючи 42 кг ваги,думала це проблема повних людей. Вік живи, вік учись.

2019-04-15
Юлія
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: