Чому падає курс долара. Думка економіста Андрія Новака

Про те, як експорт та імпорт, платіжний баланс, державний борг та відставка керівника НБУ впливають на зміну курсу долара, розповідає Андрій Новак, кандидат економічних наук, автор книги «Як підняти українську економіку».

Чому падає курс долара. Думка економіста Андрія Новака

Чому падає курс долара. Думка економіста Андрія Новака

Економіст зазначає, що курс валюти формують три головні фактори:

  • Зовнішньоторговельний баланс (експортно-імпортний);
  • Платіжний баланс (окрім торгівлі вираховують прямі фінансові потоки, притік-відтік валюти);
  • Державний борг.

– По всіх трьох факторах у нас немає причин для девальвації гривні, – вважає Новак.

Експорт та імпорт в Україні відносно збалансований. Завдяки зовнішній фінансовій допомозі, яку наша держава отримує з різних джерел (Міжнародний валютний фонд, цільові кошти від урядів різних країн), платіжний баланс є плюсовий.

Транші МВФ. Слово і Діло

Інфографіка – «Слово і Діло».

Пан Андрій нагадав, що Україна отримала реструктуризацію 20% державного боргу. Цей фактор також не тисне на курс гривні.

За його словами, девальвацію гривні робили штучно і хотіли би робити далі Уряд та Національний банк.

– Їм це вигідно. За рахунок девальвації вбиваються два зайці: йде наповнення державного та місцевих бюджетів через інфляційний ефект, а також задовольняються апетити експортерів. Вони ж є власниками головних політичних сил. Для них чим дорожча іноземна валюта, тим краще, – розповідає економіст.

Конфіскація 1,5 мільярдів доларів у оточення екс-президента Віктора Януковича не вплинула на стабілізацію курсу, переконаний експерт. Він вважає, що іншим вагомим фактором зміцнення позицій гривні та падіння курсу долара є заява голови НБУ Валерії Гонтаревої про відставку:

– Зараз відбувається незначне зміцнення гривні. Це пояснюється позитивними очікуваннями, які розпочалися із заяви голови Національного банку Валерії Гонтаревої про відставку. Очікування відставки неефективного керівника, яка наробила стільки негативу за останні два роки і у банківській системі, і по відношенню до курсу нашої валюти, дало позитивну реакцію на фінансовому ринку. Але зараз, коли прозвучала заява про довготривалу відпустку керівника НБУ, очікування можуть змінитися на негативні, а це потягне за собою відновлення девальвації гривні. Зараз все залежить від того, чи відбудеться відставка Гонтаревої, – вважає Андрій Новак.

Валерія Гонтарева

Валерія Гонтарева

5 травня котирування гривні до долара на міжбанківському валютному ринку станом на 11:15 встановилися на рівні 26,49-26,52 гривні за долар.

27 квітня котирування гривні до долара на міжбанківському валютному ринку станом на 10:00 встановилися на рівні 26,56-26,59 гривні за долар.

Історичний максимум офіційного курсу долара – 30,01 гривні був зафіксований 26 лютого 2015 року.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Цена бакса 10 грн.

2017-05-06
Любов
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: