Чому нас вчить трагедія літака Sukhoi Superjet 100 у Шереметьєво?

За останній місяць у світі сталось кілька гучних авіакатастроф. Останньою помітною стала аварія літака Sukhoi Superjet 100 у російському Шереметьєво. Доки слідчі з’ясовують обставини катастрофи, ми вирішили нагадати читачам правила безпеки при польотах. Для полтавців це стає не менш актуальним, адже аеропорт Полтава почав здійснювати міжнародні рейси.

Перш за все, коли обираєте рейс, звертайте увагу на авіакомпанію перевізника. За статистикою кількості аварій з літаками певної авіалінії можна дізнатись про загальний технічний стан літаків та про якість їх обслуговування. Зробити це можна, пошукавши назву компанії на новинарних сайтах. Так, наприклад, в Україні ненадійною вважається SkyUp Airlines, хоча її показники далекі від найгірших у світі.

Таким чином можна перевірити не лише авіакомпанію, а й літаки, які вона експлуатує. При замовленні квитків на більшості сайтів відображено бортовий номер літака та його марку/модель. Наприклад Boeing 737 MAX має ряд зауважень до роботи бортової електроніки. У той же час його молодший брат Boeing 737 є одним з найпоширеніших та найнадійніших літаків, чого не можна сказати про згаданий Sukhoi Superjet 100.

За офіційними даними, станом на початок квітня, зі 186 випущених літаків лише 115 перебувають в експлуатації, всі інші — в аварійному стані. Попри те, що вказану модель почали випускати з 2008-го року, з нею вже відбулось не менше 7 авіакатастроф. Для порівняння, за 51 рік експлуатації Boeing 737 потрапляв в аварії 211 разів, а літаків випустили 10510, тож показник його надійності – втричі вищий.

Місця в середині – зазвичай безпечніші, проте при аварійній посадці паніка може спричинити тисняву у середніх рядах.

Збираючи речі, обирайте зручність та універсальність. Для жінок також актуально вдягати взуття без підборів (вони можуть псувати аварійний трап). Також не завадить мати при собі флягу чи термос з водою та набір виживання. Звертайте увагу на перелік заборонених авіакомпанією предметів.

Вивчіть місця розташування аварійних трапів та короткі маршрути.

Дізнайтесь у екіпажу про кількість кисневих масок та парашутів, плавзасобів та рятувальних жилетів.

«Бувалі» мандрівники часто мають правило не вживати алкоголь на борту чи до вильоту — таким чином ви гарантуєте собі 100% концентрацію на випадок надзвичайної ситуації. Також не радять пити каву чи чай — замініть їх на сік чи воду.

Перед зльотом краще за все скористатись назальними краплями та краплями для очей, аби запобігти сухості слизових оболонок.

Також не забувайте про вимоги авіакомпаній не користуватись мобільними приладами під час злету та посадки, адже електромагнітні хвилі можуть впливати на точність бортової авіоніки.

Пристібайте паски безпеки та підіймайте спинки крісел перед зльотом та посадкою — це убезпечить вас від ймовірності отримати травму.

Досить часто стюардеси можуть пересаджувати пасажирів перед польотом — це робиться для рівномірності розподілу ваги у літаку. Також, на крайні сидіння біля трапів доцільніше саджати фізично сильних чоловіків, адже на них покладається відповідальність допомогти екіпажу відкрити трап, у разі аварійної ситуації.

Попри те, що офіційні правила не забороняють використовувати фотоапарати чи ноутбуки у польоті, фахівці радять цього не робити, адже у разі потрапляння до зони турбулентності ви ризикуєте впустити техніку, яка може травмувати вас чи інших пасажирів.

Якщо ви маєте «морську хворобу», заздалегідь подбайте про ліки та візьміть їх до ручної поклажі. Якщо ви забули — не переймайтесь, у стюардес зазвичай є запасний комплект на такий випадок. У той же час не вживайте препарати, здатні підвищувати або знижувати тиск, враховуючи його перепади, викликані польотом — це небезпечно.

Старайтесь не відстібатись під час польоту — літак може раптово потрапити до зони турбулентності чи почати змінювати вектор руху.

Не відволікайте пілотів та не ходіть до кабіни пілота.

При аварійній посадці приберіть з полиць багаж та важкі предмети, аби вони не впали вам на голову. Також складіть відкидний столик та пристібніть ремені безпеки, якщо раніше цього не зробили.

Якщо екіпаж попросить відкрити шторки ілюмінаторів — зробіть це, адже зміна освітлення допоможе вам швидше адаптуватись та зорієнтуватись у просторі.

У разі неминучості аварії, обмотайте голову чим-небудь з одягу, закрийте обличчя руками і максимально нагніться до колін — це повинно вберегти вас від дрібних часток та осколків.

Після аварійної посадки покиньте літак якомога швидше, але не створюйте тисняви та паніки — вони є причинами багатьох жертв.

У будь-якому разі виконуйте команди екіпажу та зберігайте спокій.

Залишити відповідь
Коментувати

7 Коментарі

про флягу с водой или термос повеселили, также о парашютах и масках)))) автор хоть раз летал на самолете?)))

2019-05-07
Ваня
Відповіcти
0

Не думаю,що хтось з пасажирів допитує стюардес на повну наявність кисневих масок тощо…сідають мовчки,бо вже купили білет. Тут на удачу.

2019-05-06
Даша
Відповіcти
0

Зараз і жить страшно, скрізь небезпека через несправний транспорт. Якшо не ти сабе сам,то хтось тебе може травмувати. Страшно.

2019-05-06
Кіра
Відповіcти
0

Не відволікайте пілотів та не ходіть до кабіни пілота – як в маршрутці))))

2019-05-06
Артем
Відповіcти
0

Я уявляю,як кажуть жінці – пересядьте, бо ви важка))))

2019-05-06
Вероніка
Відповіcти
0

Такі порад,що страшно взагалі сідать в літак.

2019-05-06
Даша
Відповіcти
0

Вилетіть з Полтавсього аеропарта це вже екстрім.

2019-05-06
Ніна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: