Чому голодувати корисно: пояснення японського вченого

Процес аутофагії, тобто самопоїдання, під час якого клітина очищується від токсинів та інфекцій, запускається, коли організм відчуває стрес. Наприклад, голодує. Обмеження у їжі на час посту теж рахуються.

Відкриття

Відкриття

Механізм аутофагії (“самопоїдання” клітини) пояснив японський учений Йосінорі Осумі. Він дав нове розуміння того, як клітина переробляє різне “сміття”, яке у неї потрапляє. Завдяки цьому клітина позбавляється непотрібних “запчастин”, а організм в цілому — від непотрібних клітин.

У процесі “переварювання” непотрібного або шкідливого клітини діють, як люди під час прибирання. Спочатку пакують сміття у спеціальні мішки — аутофагосоми. Потім складають їх у контейнери — лізосоми. Там усе шкідливе руйнується. Продукти переробки — вторсировина — йдуть на виробництво палива для життєдіяльності клітин. З них же виготовляють нові “будівельні блоки” для оновлення клітин. Завдяки аутофагії клітина очищується від інфекції, шкідливих бактерій та токсинів.

Утворення фагосоми

Утворення фагосоми

Найбільш ефективно усе це працює, коли організм відчуває стрес. Наприклад, голодує. Тобто, відкриття японського вченого доводить — голодувати та поститися вкрай корисно. Так очищаємо свій організм. Також аутофагія захищає організм від передчасного старіння. А ось порушення цього процесу призводять до розвитку хвороби Паркінсона, діабету і навіть раку. Розуміючи це, медики створюють наразі ліки нового типу, здатні виправити порушення на клітинному рівні.

За своє відкриття вчений Осумі у 2016 році отримав Нобелевську премію. І став 39 в історії цієї нагороди дослідником, який був удостоєний її одноосібно.

А ми маємо ще два тижні, щоб оздоровитися й омолодитися на клітинному рівні. Великдень цього року — 16 квітня. Іще є час попоститися, значно обмежити себе в їжі для тих, хто не наважився зробити це від почату Великого посту. Користь — безсумнівна.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: