Чому деякі депутати не проголосували за звільнення Жабо

1

Не вщухають пристрасті щодо скандальновідомої керівниці МСЕКу Тетяни Жабо. У липні 2015 року проти неї було відкрито кримінальну справу за підозрою у отриманні хабара. При скоєнні обшуку у будинку Жабо слідчі виявили та вилучили незареєстровану зброю, а також гранату РГД-5. У травні минулого року розпорядженням голови Полтавської обласної ради її звільнили із посади головного лікаря МСЕК, але згодом Полтавський районний суд поновив її на посаді, а Апеляційний суд Полтавщини залишив це рішення суду в дії. Чиновниця вимагала виконати рішення суду, але на останній сесії обласної ради 29 січня депутати знову винесли питання про її звільнення на порядок денний та прийняли відповідне рішення.

 Screenshot_3

Проект рішення щодо одночасного поновлення на посаді та звільнення Тетяни Жабо внесли у порядок денний у ході самої сесії, а згодом ухвалили 50-ма голосами із 43-х мінімально необхідних.

Проте деякі із присутніх депутатів утрималися від голосування або не голосували:

Іван Сидоренко (Укроп) – утримався;

Валерій Калюжний (РПЛ) – утримався;

Крутько Валентина (Укроп) – утримався;

Василенко Мирослава (РПЛ) – утримався;

Яненко Анатолій (Батьківщина) – утримався;

Гаркавенко Олександр (Рідне місто) – утримався;

Шимка Микола (РПЛ) – не голосував;

Бугрій Михайло (Партія простих людей) – не голосував.

Деякі депутати, які не підтримали рішення дали коментарі стосовно голосування.

Рішення, яке надала обласна рада, містило 3 питання. Але рішення суду не було прикріплено. Я розумію, що потрібно виконувати рішення суду, але не розумію, як можна її поновити у посаді 22 травня минулого року. Також, як я можу її звільнити, якщо я не був депутатом 22 травня 2015 року. Я не юрист і не настільки фахова людина у цьому питанні, тому не знаючи вірно то чи не вірно, я обрав для себе таку позицію, – розповів Валерій Калюжний, – Стосовно третього питання – покласти контроль на відділ юридичного забезпечення виконавчого апарату обласної ради. Присягу вони приймали у 2016 року, як вони можуть відповідати за минулий період? Я гадаю, що такими питаннями повинно опікуватися управління держайном. Хоча я розумію, що депутати більш вагомі і Тетяні Жабо з ними буде важче судитися, ніж з держмайном. Тому обласна рада винесла це питання на загал.

kalujniy

Валерій Калюжний

Також Валерій Калюжний додав:

– Я виходив за Трибуну і звертався до Олександра Біленького та до Андрія Пісоцького. Вони сказали, що їх юристи відпрацювали це питання. На мій погляд, юрвідділ обласної ради не є фахом, на сесії облради я пропонував щоб вони переглянули його роботу. Вони нічого не розповіли, не запросили Лисака, щоб він висловив свою думку, хоча це питання й відноситься до нього. Я не отримав інформації, яка б підверджувала, що голосуючи «за» або «проти» я приймаю вірне рішення. Знаючи цю людину, знаючи,що у неї дуже фахові юристи, то, напевно, вже сьогодні вона подаватиме в суд на депутатів обласної ради, я так думаю.

Микола Шимка – заступник головного лікаря. Він був відсутній з поважних причин на момент голосування, тому й не голосував.

Іван Сидоренко на момент нашого дзвінка виявився зайнятим, нам не вдалося отримати коментар стосовно його рішення.

krutko

Валентина Крутько

Валентина Крутько прокоментувала своє рішення так:

Я не можу приймати рішення не вивчивши питання, я не була готова підтримати або не підтримати це питання. Я не знаю людину, не знаю які там проблеми. Пізніше ми довго розбиралися з приводу того, чого відновлюють на посаді і потім одразу ж звільняють. Ми почали вимагати рішення суду і уже в кінці в «різному» було написано лише те, що її потрібно відновити на посаді і все. Це складне питання, адже це посада, це людські гроші, заробітна плата. Тобто поки я не вирішу це питання я не можу вам сказати я «за» чи «проти».

За дивним збігом обставин четверо, із восьми депутатів, які не головували за звільнення Тетяни Жабо виявилися лікарями.

Як повідомив «Трибуні» один із депутатів Полтавської обласної ради, рішення вносити даний проект у порядок денний продиктовано запобіганню тиску на депутатів із сторони Тетяни Жабо. Із деякими депутатами ради чиновницю зв’язують спільні корупційні схеми, пов’язані із отриманням інвалідності.

Екс-головний лікар МСЕК вже виграла декілька судів у обласної ради та прокуратури, тому наскільки великі можливості до впливу на стейколдерів процесу можна тільки здогадуватись.

Олексій Сердюков

Коментувати

1 Коментар
Плоттер
• 11:19 | 02 лютого 2016

Врачебная солидарность

Відповіcти
20 березня 2018