#Числа. 670 сміттєзвалищ Полтавщини планують перетворити на 20 сучасних полігонів

#Числа

#Числа

Із 670 сміттєзвалищ на Полтавщині згодом залишиться 20 полігонів – таку планку встановили в ході обговорення Комплексної програми поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 рр.

До розробки комплексної програми Управління ЖКГ запросило фахівців ПолтНТУ. Її обговорювали на апаратних нарадах, колегії ОДА. Виїжджали на місця і проводили кущові наради в Пирятині, Горішніх Плавнях, Хоролі, Гадячі тощо.

— Ця програма буде допомагати в тому випадку, якщо громади об’єднаються. Ми розуміємо, що в селах, селищах створити полігон, сортувальну станцію, сміттєпереробний завод неможливо. Тому ми розділили область на 5 субрегіонів. Згідно проведеної інвентарізації, маємо 670 сміттєзвалищ, з них — 8 полігонів (технічних споруд) потужністю 2-6 га.

Едуард Рева, начальник управління ЖКГ Полтавської ОДА

Едуард Рева

Едуард Рева

Представники робочої групи звітували про отримані результати спостережень 19 квітня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань ЖКГ. Стратегію поводження з твердими побутовими відходами провідні спеціалісти області розробили у співпраці німецькими фахівцями GIZ (Німецьке товариство міжнаціональної співдружності). Стару програму 2012-2017 рр. довелося закрити в зв’язку з тим, що вона була розрахована на одного інвестора.

За розрахунками GIZ, для будівництва полігону та налагодження системи потрібно 17 млн євро. На придбання спецтехніки, контейнерів, сортувальні станції — 53 млн євро. Нагадаємо, 7-го листопада 2016 року науковці представили перші розрахунки. Тоді фахівці оцінили ситуацію так: за умови безперебійного фінансування реалізація проекту потребує щонайменше 5 років, ініціативна група наполягатиме на 10 роках, а найпевніше, що полігон з’явиться ближче до 2040 року.

— З 670 сміттєзвалищ поступово хочемо вийти на 150. Потім на 19-20 районних полігонів з сортувально-перевантажувальними станціями та 3-4 крупними субрегіональними полігонами в області, на яких розміщуватимуться сміттєпереробні заводи.

Едуард Рева, начальник управління ЖКГ Полтавської ОДА

У Горішних Плавнях уже виготовили проектну документацію, виділили земельну ділянку та 50 мільйонів гривень із необхідних 250 млн грн. Проектна документація готова також у Пирятині. Рева говорить, що проблемними лишаються Хорольський та Полтавський субрегіони. Для останнього, з розглянутих координаційною радою шістьох земельних ділянок, лише одна — по дорозі на Селещину — відповідає всім критеріям для розташування полігону.

— Ми запропонували контрольований набір дій: систематизувати і паспортизувати звалища. Основна мета — раціоналізувати всі ці об’єкти в Полтавські області.

Оксана Ілляш, доцент кафедри прикладної екології та природокористування ПолтНТУ

Макухівське сміттєзвалище. Фото: Полтавське Громадське

Макухівське сміттєзвалище. Фото: Полтавське Громадське

За її словами, бюджет складає орієнтовно 841,5 млн грн. З них 20% з обласного фонду охорони навколишнього середовища (ОНПС). Ще 50% співфінансування з місцевих бюджетів — в основному на контейнернізацію населених пунктів, придбання сміттєвивізної спецтехніки та тієї, що обслуговуватиме полігони.

Нагадаємо, 7 жовтня 2016 року представники Полтавського субрегіону підписали Меморандум про співпрацю. Серед підписантів:

  • Полтавська ОДА, міська й обласна ради;
  • Полтавська РДА й обласна рада;
  • Карлівська РДА й обласна рада;
  • Машівська РДА й обласна рада;
  • Новосанжарська РДА й обласна рада;
  • Чутівська РДА й обласна рада.

Рубрика #Числа знайомить із найцікавішими кількісними показниками Полтави й області.

Інфографіка: Рузанна Давітян

За матеріалами прес-служби Полтавської ОДА

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: