Трибуна

Незалежна преса Полтави
+18°

#Числа. 220 аптек Полтавщини надають безкоштовні медпрепарати в рамках урядової програми “Доступні ліки”

#Числа 

На селектарній нараді, яку очолив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, обговорили стан реалізації програми “Доступні ліки” у Полтавській області, запровадженої Урядом у квітні 2017 року.

Вона полягає у забезпеченні населення безкоштовними ліками від серцево-судинних хвороб, діабету 2 типу та бронхіальної астми. До переліку входять 157 препаратів від 35 виробників. 18 з них європейського походження, 15 – українського виробництва, та по одному з Ізраїлю та Індії.

У даній програмі беруть участь близько 5 тисяч аптек. Тобто, кожна четверта аптечна мережа.

– Можемо констатувати, що введення програми в дію проходить дуже успішно. Темпи залучення аптек тішать. Сьогодні учасниками програми є у два рази більше аптек, ніж три тижні тому. А безкоштовні препарати для хворих мають гідну якість.

Павло Розенко, Віце-прем’єр-міністр України

Кількість виписаних рецептів сягнула 730 тисяч. З початку квітня 700 тисяч співгромадян отримали ліки зі списку безкоштовно або за зниженими цінами. Усі необхідні кошти передані в обласні бюджети, повідомляє Полтавська облдержадміністрація.

На програму передбачено 500 млн грн. Уряд готовий збільшити субвенцію на 250 млн грн, щоб забезпечити стале фінансування програми до кінця року.

– Наразі з фінансуванням проблем немає: кількість аптечних мереж, які беруть участь у проекті в межах області, розгалужена. 220 аптек надають безкоштовні препарати завдяки цій програми. У цих мережах представлено 80% асортименту препаратів із загального списку. Нагальним питанням залишається перелік лікарських засобів, яких не вистачає для лікування алергічних та серцево-судинних захворювань. Робота в області триває. Але ми не зупиняємося на досягнутому.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

Нагадаємо, лікарні Полтавщини одними з перших приєдналися до єдиного всеукраїнського порталу liky.ua, який об’єднає інформацію про наявність закуплених за бюджетний кошт ліків у всіх медзакладах України.

Інфографіка: Рузанна Давітян

Написати коментар

Останнi новини:

Нашылюдивсюди
27 Травень 2017
Нещодавно на телеканалі НЛО TV відбудеться прем’єра серіаліті «O.Torvald: Наші люди всюди». Про це повідомили на офіційному сайті каналу. Це…
police-academy
27 Травень 2017
Головне управління Національної поліції в Полтавській області оголосило набір до ВНЗ МВС, які навчають поліцейських. Вступити може кожен, кому є…
Літак
27 Травень 2017
Цьогоріч в Україні може з’явитися національний лоукостер – авіакомпанія у сфері дешевих перевезень. Про Про це в ефірі одного з…
Бжезінський
27 Травень 2017
Екс-радник з нацбезпеки колишнього президента США Джиммі Картера, автор геополітичного бестселеру «Велика шахівниця» Збігнєв Бжезінський помер у віці 89 років.…