Чиновники міськради перейнялися проблемою електронних закупівель

0

Питанню впровадження електронної системи закупівель “ProZorro” присвятили засідання  в Полтавській міській раді.

IMG_2335_1500x1125

Представники громадської організації «Інститут Аналітики та Адвокації»,  структурних підрозділів міськвиконкому та тендерних комітетів обмінялися думками щодо системи електронних закупівель. В центрі обговорення перебували проблеми контролю за проведенням закупівель Державною фіскальною службою, дублювання документів у паперовому вигляді, консультаційні процеси.

Як відзначив експерт, юрист «Інституту аналітики та адвокації» Юрій Ромашко, станом на початок 2016 року Полтавська область – одна з тих нечисленних регіонів, які ще не перейшли на систему “ProZorro”.  Однак це тимчасове явище, адже Верховна Рада прийняла законопроект, що встановлює обов’язкове проведення усіх державних закупівель саме через цю систему. З 1 квітня 2016 року їх здійснюватимуть міністерства й великі держкомпанії, з 1 серпня – всі держкомпанії та держоргани.

IMG_2341_1500x1125

За результатами засідання заступник міського голови Світлана Тарашевська запропонувала всім представникам структурних підрозділів міськвиконкому обрати невеликі закупівлі до 200 тис. грн. та потренуватися у системі “ProZorro”.

Довідково

Електронна система державних закупівель “ProZorro” працює з лютого 2015 року в пілотному режимі ­ на допорогових тендерах (до 200 тис грн для товарів та послуг і до 1,5 млн грн для робіт). Сьогодні в системі заведено майже 24 тис. тендерів від більш ніж 1,6 тис. державних замовників. Загальна економія бюджетних коштів у вересні перевищила 400 млн грн і продовжує збільшуватися. Виведення системи на національний рівень повинен підготувати її до пікових навантажень у декілька тисяч користувачів одночасно, адже в Україні на сьогодні налічується 15 тис. державних закупівельників і 25 тис. тендерних комітетів.

Сьогодні система “ProZorro” розгорнута на базі всесвітньо відомої некомерційної організації Transparency International, а найближчим часом буде безкоштовно передана державі для розгортання на національному рівні. Transparency International, серед іншого, виступає гарантом прозорості використання грошей інвесторів, оскільки на розробку системи не було витрачено жодної копійки з бюджетних коштів.

Олена Костиря

Коментувати

17 березня 2018
16 березня 2018