Чи здорожчає хліб: коментарі влади та виробників

0

За повідомленням Полтавської ОДА, показники врожайності зернових культур на Полтавщині — одні з найкращих. Обласна влада запевняє: це дозволить зберегти стару ціну на хліб. Виробники не поспішають робити такі висновки.

Чи здорожчає хліб: коментарі влади та виробників

Чи здорожчає хліб: коментарі влади та виробників

— Із зібраного врожаю пшениці 75% є продовольчими. Цієї кількості пшениці цілком достатньо для забезпечення потреб населення області. Це означає, що в області збережеться стала ціна на хліб, — говорить заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Роман Товстий

Роман Товстий

Згідно з розпорядженням голови Полтавської ОДА Валерія Головка «Про затвердження заходів щодо забезпечення продовольчої безпеки та стабільності соціальної ситуації на ринку хліба області на 2016/17 маркетинговий рік», відповідним державним органам доручено взяти на контроль постачання та забезпечення співпраці між виробниками зерна, його переробниками і виробниками хліба.

Самі ж виробники вже сьогодні говорять: твердження про те, що ціна на хліб залишиться на тому ж рівні, не має підґрунтя.

— З першого грудня хліб уже подорожчав на 50-60 копійок за буханку. Приводом для цього стало подорожчання сировини – муки, якщо раніше ми на заводах і пекарнях її закупали по 5.40 грн/кг, зараз ціна становить 6.10 грн за кілограм. Рішення підняти собівартість на соціальні і інші сорти хліба прийняли не тільки в Полтавській області, а і в Черкасах. До Нового року, думаю, вже дорожчати не буде. А там подивимося. Самі розумієте, ціна дизеля, газу зростає, електроенергія не стає дешевшою, ціна доставки теж підвищується, – говорить завідувач комерційного відділу Миргородського хлібозаводу Олег Рева.

Чи здорожчає хліб

Чи здорожчає хліб: коментарі виробників та влади. Фото: ВолиньPost

З колегами з області погоджуються і полтавські виробники хлібу.

— Відбулося значне подорожчання газу, зокрема виросла собівартість газу — метану, пропану на 20%, який ми використовуємо у виробництві. Борошно здорожчало на 6% порівняно з жовтнем, з грудня підвищується мінімальна заробітна плата. Усе, що я перерахувала, — послуги пакувальні матеріали, сировина, заробітна плата, доставка – є основні складові підсумкової собівартості продукту. Звичайно, усі обставини сприяють тому, що хліб буде дорожчати. Добре, що урожай хороший, але ж ціна муки, з якої ми виготовляємо хліб не стоїть на місті, — прокоментувала директор ВАТ «Полтавський хлібокомбінат», Хлібозавод №3, Олена Татаринова.

Пані Татаринова також зазначила, що Полтавська область увійшла у перелік областей, де хліб зараз і так найдешевший, разом із Одещиною та Сумщиною.

— Власне, по своєму підприємству можу сказати, що собівартість зараз зросла на 65 коп./кг, а ціна — тільки на 35 коп. Співвідношення не рівні. Хліб вважають соціальним продуктом, але соціальне зараз більш асоціюється з чимось більш дешевим і неякісним. Люди готові платити більше, але за смачний і якісний хліб. Тому стверджувати, що ми будемо стримувати у будь який спосіб ціну на хліб я не можу. Ми теж хочемо розвивати підприємство, мати стабільний колектив, отримувати дохід від виробництва, щоб наші співробітники отримували нормальну зарплатню і могли забезпечити свої сім’ї. Ми розуміємо, що зараз зросла вартість комунальних послуг і всім важко, але ми теж платимо за ті послуги так само, – додала директор ВАТ «Полтавський хлібокомбінат».

Довідка: За підсумками компанії збору врожаю 2016 намолочено 5,2 млн тонн зернових та зернобобових культур. Це другий показник валу зерна по Україні після Вінницької області.

На Полтавщині зібрано:

  • 1,1 млн. тонн озимої пшениці та 12,3 тис. тонн жита.
  • середня урожайність пшениці склала 46,0 ц/га, що більше на 2,0 ц/га до минулого року.
  • середня урожайність жита — 31,3 ц/га, що більше на 3,5 ц/га до минулого року.
  • річна потреба Полтавщини в продовольчій пшениці та житі становить 165 тис. тонн, в тому числі для хлібопечення — 139 тис. тонн.

Віолетта Цуркан

Матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia.

16 января 2019