Чи загрожують полтавцям із субсидіями 25 тисяч штрафу?

Українці почали масово отримувати нові «листи щастя» від соціальних служб: держава вимагає повернути надані раніше пільги при оплаті комунальних послуг, – про це повідомляє інтернет-видання «Економічні відомості».

субсидії

Юристи кажуть, що в рамках верифікації в першу чергу перевіряють декларації про доходи тих, хто звернувся за субсидією протягом останніх трьох років. У повідомленнях українцям загрожують тим, що в разі неповернення коштів їх чекає штраф у розмірі 25 тисяч гривень. Причина – українці приховують своє майно, не вказуючи в деклараціях автівки, квартири, земельні ділянки.

Єдине, чого зараз ще не зможуть перевірити з майна українців, це – банківські вклади, однак, як зазначила Міністр фінансів Наталія Яресько, вже найближчого тижня вона вимагатиме, аби Мінсоцполітики, КМУ і Мінфін спільно прийняли пакет законів, за яким доступ до такої інформації надаватиметься без перешкод.

В управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Октябрської районної ради в м. Полтава так прокоментували цю інформацію:-

– Для того, щоб розуміти, що хоче повернути держава, треба більш предметно вивчити, що приховала людина. Звичайно може бути, що субсидія, призначена надміру – може бути повернута. Але ніяким чином це не впливає на наявність майна. З 1-го травня 2015-го року в постанові 848 передбачено, що майновий стан ніяким чином не впливає на призначення субсидій, так само, як і не впливає наявність транспорту, тому треба говорити суб’єктивно по кожній окремій справі.

Перевірка реального доходу особи, якщо він ніде не враховується, на практиці здійснюватися не буде. Подібна ситуація виникне з покупками або оплатою послуг на суму, що перевищує 50 000 гривень. Постановою КМУ №106 затверджено форму декларації, що подається разом з іншими документами до органів з питань соціального захисту населення, в якій також потрібно вказувати вид придбаного майна, товарів або оплачених послуг, їх вартість і дату придбання або оплати. При цьому надання будь-яких підтверджуючих документів насправді не потрібно. Більше того, це заборонено приписами ч. 3 п.13 Положення, затвердженого постановою Кабміну №848.

Юлія Логвиненко

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: