“Непрожитковий” мінімум (інфографіка)

Експерти ГО «Інститут аналітики та адвокації» порахували, чи можна прожити звичайному громадянину на прожитковий мінімум у розмірі 1218 гривень, затверджений Кабінетом Міністрів України на 2015 рік.

Із січня по серпень 2015 року прожитковий мінімум працездатного громадянина України складав 1218 гривень на місяць. Сюди входять: продукти харчування, чоловічий та жіночий одяг, текстильна білизна, предмети культурно-побутового та господарського призначення, предмети першої потреби санітарії та ліків і житлово-комунальні послуги.

Почнемо з продуктів харчування. У законі прописано, які саме продукти та скільки грамів передбачає прожитковий мінімум. Але, коли експерти порахували суму всіх названих продуктів – вийшло 1031 гривня. Це приблизно 35 гривень на день. Тобто із всієї суми, 1218, 1031 гривня йде тільки на їжу.

прожитковий мінімум.cdr

Наступне, за що ми маємо платити кожен місяць – це комунальні послуги: водопостачання, газопостачання, електроенергія та теплоенергія. На це в середньому витрачається понад 561 гривня. Тобто, як ми бачимо, в сумі ці дві інстанції вже перевищують прожитковий мінімум.

Тепер поговоримо про найважливіше – про здоров’я та гігієну. Як би ми не хотіли, але абсолютно здорових людей не існує, і ми, хоча б раз, стикалися з проблемою дорогих ліків. Проте зараз не про це, адже в законі враховано найнеобхідніше – синтетичні миючі засоби, мило, шампунь, зубні паста та щітка, вата, бинт, валідол, валеріана, йод, зеленка, анальгін, аспірин та гірчичники. В сумі це становить 312 гривень. Але ж ми розуміємо, що тільки вищезазначеними ліками не обійдешся.

прожитковий мінімум.cdr

Якщо ж говорити про одяг, то за підрахунками, як на чоловічий, так і на жіночий в місяць виходить 220,50. Виникає питання: як одягнутись за таку суму?

прожитковий мінімум.cdr

прожитковий мінімум.cdr

І останні 2 пункти – це текстильна білизна та предмети культурно-побутового та господарського призначення: телевізор, холодильник, пральна машина і т. п. На це йде 284,60 гривень.

прожитковий мінімум.cdr

Якщо ж скласти всі показники до купи, то в середньому виходить не 1218 гривень, як було прописано в законі, а 2409,10.

прожитковий мінімум.cdr

Проте згідно із законопроектом №3060, автором якого є Кабмін, з 1 вересня 2015 року прожитковий мінімум збільшено на 13%. Тобто зараз він складає 1378 гривень. Але реальна сума мінімуму, як порахували експерти, все одно є значно вищою.

Наталя Гостило

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: