Чи можливо визначити втручання в роботу лічильника газу, — експертиза “Полтавагазу”

1

“Обдурювання” лічильника задля зменшення рахунку за споживання газу, легко розпізнається фахівцями “Полтавагазу”. Крім відшкодування збитків, це ще й наражання на небезпеку багатьох людей, які живуть поруч.

Чи можливо визначити втручання в роботу лічильника газу, — експертиза "Полтавагазу"

Чи можливо визначити втручання в роботу лічильника газу, — експертиза “Полтавагазу”

Лічильник газу — складний вимірювальний прилад. З часом його деталі зношуються та зазнають впливу ззовні, внаслідок чого змінюються його метрологічні характеристики. Саме тому, згідно законодавства,  прилад має проходити періодичну повірку (для побутових споживачів “Полтавагазу” — не рідше, ніж раз на 8 років).

Перш за все, повірка важлива для споживачів — щоб бути впевненими в тому, що сплачують виключно за реально спожите блакитне паливо.

З початку 2017 року фахівці “Полтавагазу” провели понад 32 тисячі повірок лічильників. З них 6 945 було визнано непридатними. 545 лічильників було направлено на експертизу, яка підтвердила втручання в роботу приладу обліку в 328 випадках.

Нині можна знайти варіанти, як “обдурити” лічильник. Але всі вони змінюють роботу його вимірювального механізму, які легко виявляються спеціалістами “Полтавагазу”.

У разі підтвердження втручання в роботу приладу, власник мусить відшкодувати збитки на експертизу та отримує донарахування вартості обсягів спожитого газу — з моменту останньої повірки до виявлення порушення.

Чи можливо визначити втручання в роботу лічильника газу, — експертиза "Полтавагазу"

Чи можливо визначити втручання в роботу лічильника газу, — експертиза “Полтавагазу”

За словами працівників служби по повірці газових лічильників, споживачі, на жаль, не замислюються над тим, що будь-яке втручання в роботу лічильника призводить до його швидшого зношування або й повної непридатності. Більше того, майже всі пропоновані на просторах інтернету методи впливу на облік взагалі є ризиковими для життя і здоров’я, адже пов’язані з втручанням в систему газопостачання.

Прес-секретар “Полтавагазу” Ольга Левченко зазначає, що стежити за термінами періодичної повірки вузлів обліку газу у населення має газорозподільне підприємство. Проте, споживач має пам’ятати, що саме він відповідає за збереження і цілісність лічильників газу та пломб на них у міжповірочний період:

— Оператор ГРМ обов’язково попередить про настання терміну періодичної повірки і узгодить з Вами день час зняття лічильника на повірку. Проте, якщо термін повірки закінчився, а лічильник газу не повірений з вини споживача, покази вважаються недійсними і нарахування за спожитий природний газ проводиться за нормами споживання.

Зазвичай повірка не проходить вчасно через відмову абонента пускати представника “Полтавагазу” до приміщення, де розташований лічильник газу, для його демонтажу або монтажу.

Поряд з тим, якщо у споживачів є сумніви щодо роботи лічильника газу, вони можуть ініціювати позачергову повірку лічильника (в такому випадку, якщо прилад обліку буде визнано справним, вартість робіт по повірці має відшкодовувати споживач).

Щодо проведення повірки лічильника абоненти “Полтавагазу” можуть звертатися за телефоном (0532) 50-10-14 (для мешканців Полтави та Полтавського району) або до відповідних районів газопостачання за місцем проживання.

Прес-служба “Полтавагазу”

Коментувати

1 Коментар
Андрей
• 18:39 | 23 листопада 2017

Традиция вешать магнит на счетчик передается из поколения в поколение. Нас таким не напугать.

Відповіcти
20 січня 2018
19 січня 2018