Червона імперія. 10 страшних фактів про СРСР

30 грудня 1922 року вважається днем утворення СРСР. Червона імперія, до складу якої майже 80 років входила Україна, знищила мільйони людей. Але не тільки цими жахіттями «уславилася» соціалістична наддержава. Пропонуємо вам 10 справді жахливих фактів про Радянський союз.

Червона імперія. 10 страшних фактів про СРСР

Червона імперія. 10 страшних фактів про СРСР

Червоний терор

Утворення держави СРСР супроводжувалося розгортанням політики «червоного терору». Ще до 1922 року за вказівкою із Росії утворилася Всеукраїнська надзвичайна комісія, яка займалася вбивствами «класових ворогів»: поміщиків, підприємців, офіцерів української армії, представників нерадянських партій, священиків, представників інтелігенції, відносно заможних селян. Людей розстрілювали лишень за те, що вони не підтримували радянську більшовицьку владу.

Концентраційні табори

Коли більшовики зрозуміли, що тотальними розстрілами нічого не досягнеш, вони почали впроваджувати для ворогів партії систему примусових робіт і перші концтабори. Через них у 1920-1921 pоках пройшли 25-30 тисяч чоловік.

Голод 1921-1922 років

Жахливим наслідком політики «Воєнного комунізму» та «Червоного терору» стало падіння продуктивності праці населення, різке скорочення посівних площ, зниження обсягу сільськогосподарського виробництва. Вивезення хлібу та продовольства з України до Росії призвело до масового голоду. Точну цифру померлих від голоду 1921 – 1922 років в Україні не встановлено. Історики наводяться цифри від 235 тисяч до 500 тисяч осіб.

Винищення куркулів (заможних селян)

Постанова Політбюро ЦК ВКП(б) від 30 січня 1930 року «Про заходи щодо ліквідації куркульських господарств у районах суцільної колективізації» дала старт до боротьби більшовиків із селянами, які мали своє майно та бажали працювати на своїй землі. З так званими куркулями. Таких селян депортували в Сибір, саджали в тюрми. 25 жовтня 2007 року Служба безпеки України виступила з ініціативою розсекретити справи про розкуркулення українських селян, які є в розпорядженні СБУ та МВС. Прес-секретар Служби Безпеки України також зазначила, що від дій комуністичної влади СРСР, спрямованої на так зване розкуркулення, постраждало близько 500 тисяч осіб.

Голодомор 1932-1933 років

Голодомор

У 1932 – 1933 роках в Україні Радянська влада організувала штучний голод. Внаслідок цих страшних подій втрати серед населення склали 10 мільйонів 63 тисячі осіб.

Політичні репресії

Після голодомору СРСР розгорнув масові політичні репресії на території всієї держави. Всього із січня 1935 року по червень 1941-го у СРСР було репресовано 19 840 000 осіб, з них упродовж першого після арешту року були ліквідовані або померли від тортур 7 мільйонів. Якщо говорити про Україну, то прямі людські втрати в УPCP від репресій 1927— 1938 pоків становили щонайменше 4,4 мільйони людей.

Радянізація Західноукраїнських земель

СРСР став другою державою-агресором, яка вступила у Другу світову війну. 17 вересня 1939 року, після того, як Німеччина напала на Польщу, Радянська держава ввела війська на Західноукраїнські землі. Приєднавши територію Галичини, Буковини до УРСР, сталінська влада розпочала масові репресії. За 1939—1941 pоки жертвами репресій — депортацій, ув’язнень, розстрілів — став чи не кожен десятий мешканець Західної України. В одній лише Галичині — Дрогобицькій, Львівській, Станіславській та Тернопільській областях — за підрахунками дослідника Івана Андрухіва, за той період населення зменшилося майже на 700 000 чоловік Тільки за один рік до 90 000 осіб було репресовано за політичними ознаками на Буковині та в Бессарабії.

Битва за Дніпро

Битва за Киев

У період війни з нацистською Німеччиною, червона влада не гребувала людськими життями, використовуючи простих солдатів, як гарматне м’ясо. Сталін дав наказ звільнити окупований Київ до чергової річниці жовтневої революції. Битва за Дніпро була однією з наймасштабніших і найкривавіших воєнних операцій світової історії. Оцінки кількості загиблих різняться між 1,7 та 2,7 мільйонів чоловік.

Затоплення населених пунктів

Новогеоргиевск

Так виглядав Новогеоргіївськ на початку ХХ ст.

25 березня 1954 року Рада Міністрів СРСР ухвалила рішення про початок будівництва Кременчуцького гідровузла на Дніпрі.

Спорудження ГЕС і водосховища викликало потребу перенести на нові місця населені пункти району. В результаті, 25 міст і сіл опинилися під водами Дніпра. Одним з таких міст був Новогеоргіївськ (нині – перенесений Світловодськ)

Куренівська трагедія

13 березня 1961 року в Києві потужний селевий потік із Бабиного яру крізь прорвану дамбу затопив район Куренівку й призвів до численних жертв.

Причиною катастрофи стало створення в Бабиному Яру парку відпочинку. Влада СРСР вирішила «з метою ліквідації яру і благоустрою території, прилеглої до Сирецького житлового масиву» скидати туди відходи виробництва сусідніх Петровських цегляних заводів.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: