Часи розбудови незалежної України. У Полтаві показали унікальні фото та документи

Трибуна
2016-12-02

1 грудня у Державному архіві Полтавської області відбулася документальна виставка «Всеукраїнський референдум 1991 року – знакова подія в історії України».

hKeSo3Iw0ms

Добірку унікальних документів і фотографій працівники архіву підготували до 25-ї річниці проведення Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року щодо проголошення незалежності України. З 42 документами періоду 1987-2016 років, які були надані Центральним державним архівом вищих органів влади України та Державним архівом Полтавської області змогли ознайомитися всі бажаючі під час заходу.

Tr9qH4WMgw4

– Ми не щороку проводимо такі заходи, але в ювілейні роки потрібно про це говорити, нагадувати людям, що була постанова Верховної Ради від 24 серпня, «Про проголошення незалежності України», а був і референдум, коли всі громадяни об’єдналися і долучилися до розбудови незалежності України, – розповів заступник директора державного архіву Тарас Пустовіт.

qD_aaYPtGnU

Виставка складалася із двох розділів, у першому було представлено документи, що відображають суспільно-політичний розвиток та національне та духовне відродження України, у тому числі Полтавщини наприкінці 1980-х – початку 1990-х років. Другий розділ виставки розповідає про організацію, проведення та наслідки Всеукраїнського референдуму 01 грудня 1991 року.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– У нас були сьогодні і студенти, і учні, ми запрошуємо молодь, бо вони знають про ці події лише зі сторінок підручників, ми ж зібрали тут унікальні фотоматеріали і документи, які дозволяють візуально побачити, що відбувалося, що насправді переживала Україна у ті часи. Такі заходи направлені на те, щоб люди цікавилися своєю історією, датами, подіями, щоб ця інформація поширювалася. Адже у багатьох подіях, на шляху до здобуття незалежності України фігурували наші полтавці. Це треба знати. – додав Тарас Пустовіт.

t_iJ7y_ty8A

Віолетта Цуркан

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: