Бюджет області затвердили, сесію не закрили

На початок першого пленарного засідання 3-ї сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання присутні 65 депутатів. Розпочали з хвилини мовчання – вшанували пам’ять Героїв Крут та голови обласної організації інвалідів війни та Збройних Сил Івана Лантуха.

IMG_5528

А також нагородили орденами і різними відзнаками представників чи не усіх сфер: волонтерів, працівників освіти і культури, аграрного сектора.

Відзначили також з нагоди дня волонтера Владику Федора. Сам Архієпископ вручив нагороди від УПЦ КП іншим волонтерам і бійцям АТО, зокрема заступнику голови облради Анатолію Ханку та активісту, який щотижня їздить на південний-схід країни від самого початку конфлікту – Івану Данилевському.

Після більш, ніж 3-годинних активних обговорень і різноманітних звернень громади депутати перейшли до розгляду порядку денного.

IMG_5570

Голова постійної депутатської комісії з питань фізичної культури, спорту і туризму, член «Опозиційного блоку» Олександр Алексюк наголошував: закривати ПТУ неприпустимо. Депутат переконаний, що це викличе негативні наслідки. І як представник Кременчука просив надати субвенції на місцеві ПТУ.

Згодом депутати перейшли до головного питання «Про зміни до бюджету Полтавської обласної ради на 2016 рік». Нагадаємо, наприкінці року обранці вже затвердили головний документ області, але зазначали: за місяць зберуться ще – аби актуалізувати кошторис і привести його у відповідність до Закону України «Про державний бюджет України на 2016-й рік» (від 25 грудня 2015 року).

IMG_5513

Перший заступник голови облради Євгеній Холод озвучив головні показники:

Загальний бюджет області – більше 5 млрд грн. Але «наших» коштів там лише 800 тис. грн. Інша частина – це субвенції. Спірне і важливе питання – забезпечення ПТУ та пільгових категорій – держава переклала на обласну владу (а це близько 260 млн. грн.). У той самий час влада у Києві забирає окремих платників податків, від яких область отримувала найбільше коштів. Тому ми вимушені «залізти» у резервний фонд, а це вже неприпустимо, – вважає Євгеній Холод.

Крім того депутати розглянули і затвердили зміни до комплексної програми соціального захисту населення на 2013-2020 роки. «За» проголосували 62 депутати. Такі зміни будуть актуальні лише наступний квартал. Депутати зазначили: голосуватимуть аж поки держава не зверне увагу на саму проблему.

Людмила Корнієнко, директорка департаменту праці та соціального населення, повідомила: що в цю програму варто передбачити кошти, аби допомогти кожному окремому пільговику, який витрачає власні гроші, оплачуючи проїзд повністю. Такі люди змушені будуть писати заяви на відшкодування. Але у той же час кількість таких поїздок обмежена – 50 на рік: 40 із них в межах Полтавщини, 10 – міжобласних.

Тож депутати затвердили зміни до бюджету на 2016 рік.

IMG_5710

засновник ТОВ «Авіаплан» Євген Трескунов

Ще депутати встигли прослухати доповіді спеціалістів щодо перспектив розвитку Полтавського аеропорту. Представив відповідну стратегію гість зі столиці – засновник ТОВ «Авіаплан» Євген Трескунов. Доповів: на розробку детального плану, як зробити летовище конкурентоспроможним, Полтавщина (полтавський аеропорт) витратила близько 100 тисяч гривень.

Полтавщина має чималий туристичний і промисловий потенціал. Тож неодмінно треба розвиватися у цьому напрямку. Для початку керівникам області слід подбати, щоб аеропорт отримав статус міжнародного, тоді вже можна буде говорити про те, щоб стати головним low-cost летовищем північно-східної України, забравши чималу частину клієнтів у великих Харкова і Дніпропетровська, – зазначив Євген Трескунов.

В.о. директора ПОКП «Аеропорт-Полтава Юрій Колісник говорить, що нині через погодні умови виникла невелика перерва, а з початком лютого відновляться чартерні рейси і навчальні польоти. Тож нині аеропорт все ж заробляє гроші, але на серйозний розвиток летовища цього не достатньо – «необхідна серйозна підтримка влади».

Після 4-х годин засідання полтавські активісти і громадські діячі покинули залу, «залишилися лише ті, хто насправді хочуть працювати», – наголосив голова облради Олександр Біленький.

IMG_5577

голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький

Найбільше суперечок і обговорень виникло у депутатів під час розгляду питання про регламент Полтавської обласної ради сьомого скликання. Предметно пояснити усі розбіжності не вдалося – голова постійної профільної комісії «укропівка» Інна Авраменко захворіла, тому пропустила засідання. У результаті депутати вирішили не голосувати за зміни до регламенту.

За зміни до регламенту ми маємо право проголосувати максимум на 2-й сесії. Якщо ж цього зробити нині не можемо – нам треба не закривати сьогоднішнє засідання, аби наші дії були правомірними, – наголошував досвідчений політик Петро Ворона.

За поправки до регламенту депутати голосуватимуть на 2-му пленарному засіданні 3-ї сесії. А поки ж Олександр Біленький запросив усіх депутатів бути активними під час розгляду регламенту саме на профільній депутатській комісії.

IMG_5538

Олександр Біленький поділився із журналістами: йому сподобалася 2га частина сесії, коли активісти розійшлися, депутати почали плідно попрацювали, без тиску.

Тож наступного разу, коли зберемся розглядати і доповнювати регламент, ми врахуємо, як саме і скільком активістам можна буде відвідувати пленарні засідання, – наголосив Біленький.

У порядку денному було 24 питання, із них чимала кількість депутатських звернень – 13. Депутати не проголосували за відкликання нардепа Жеваго, але підтримали, зокрема, звернення щодо відставки Генерального прокурора України Віктора Шокіна.

Сьогодні було багато емоцій, конструктивних і не дуже пропозицій. Та очевидно, що попри політичні і особистісні розходження, депутати нового скликання працюють якісно, – вважає голова облради Олександр Біленький.

IMG_5669

На післясесійному брифінгу Валерій Головко, голова Полтавської ОДА, у свою чергу визнав, що більшість суперечок між депутатами виникають через політичні протиріччя.

Облрада перетворюється на місце, де відбуваються політичні сутички. Слід не забувати працювати на благо області. Хотілося б, щоб депутати плідно працювали у комісіях – саме там, і стосунки політичні можна вирішувати, і компроміси з правильними рішеннями знаходити, – наголосив Валерій Головко.

Після 7 годин засідання депутати, не закриваючи засідання, розійшлися. Коли відбудеться продовження 3-ї сесії – з наступного тижня визначатимуть самі обранці.

Юлія Логвиненко

відео: Максим Мовсесян

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: