Бути чи не бути: депутати вирішували долю петиції про повернення Мамая

3

Сьогодні на засіданні постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, інформаційної політики, регламенту, депутатської етики та антикорупційної політики депутати розглянули питання щодо відповідності петиції №268 стосовно наведення порядку у місті встановленим вимогам «Порядку розгляду електронних петицій».

Бути чи не бути: депутати вирішували долю петиції про повернення Мамая

Згідно з її текстом, автор вимагає навести порядок в місті, або повернути Мамая.

Автором петиції зазначено Максима Ігоровича Самойдюка. Зазначимо, ім’я автора петиції було «запозичене» у журналіста Poltavske.tv.

— На електронну пошту міської ради надійшла відповідна петиція. Наразі ми розглядаємо не суть петиції, а лише питання, чи розміщувати її на сайті чи ні. Відповідно до вимог «Порядку розгляду електронних петицій», у тексті петиції повинно бути лише одне питання. Тоді як тут ми бачимо: «когось повернути/зняти й навести порядок» — тобто одразу три-чотири питання, — повідомив голова комісії.

—Я особисто зв’язувався з Максимом Ігоровичем Самойдюком, він запевняє, що не він є автором петиції. Далі, Фрунзе 130 — багатоповерховий будинок, номер квартири не вказано. Такого імейлу наразі не існує, — говорить Артем Чубенко.

В ході обговорення депутати одноголосно прийняли рішення:

—Вказану петицію взяти до відома. У зв’язку з тим, що петиція не відповідає вимогам положення про розгляд електронних петицій. Управлінню звернень не розміщувати на сайті полтавської міської ради заяву. Заявнику надати відповідь про причини відмови, — повідомив Сергій Луценко.

Після прийняття даного рішення згаданий журналіст Максим Самойдюк зробив на своїй сторінці у Facebook офіційну заяву з цього приводу.

Окремо ми вирішили поцікавитись у нього про можливі причини, чому саме його ім’я використали при створенні петиції.

—Теоретично, ми можемо допустити, що в Полтаві є ще один Самойдюк Максим Ігорович. Хоча це дуже малоімовірно, особливо якщо врахувати, що телефонний номер у петиції — це номер психдиспансеру, а пошта — тимчасова. Тому я думаю, що це саме про мене йде мова. Я не хочу нікого звинувачувати, але почерк того, хто це зробив, всім відомий. В мене не дуже гарні відносини з цими людьми, і оскільки я часто критикував Мамая, то зараз петиція додає ситуації комічності.

Як виявилось, номер телефону дійсно належить Полтавському обласному психоневрологічному диспансеру.


А пошта, використана при реєстрації на сайті міськради, була зареєстрована на сайті https://dropmail.me/ru/.

Зазначимо, наразі Максим Самойдюк вирішив не звертатись до правоохоронців з приводу цієї ситуації.

—Якщо цим серйозно займатись, то необхідно вираховувати IP-адресу, звісно, якщо не викоритовувався VPN. Але в цьому немає ніякого сенсу, тому що для мене це не завдало якихось іміджевих збитків. Ситуація показує полтавську політику: дорослі люди чинять такі дії. Для мене було дивно, що зранку депутати та активісти почали питати мене про причетність до петиції.

22 февраля 2019
21 февраля 2019
20 февраля 2019