Буде чи не буде: частина депутатів збираються саботувати сесію міськради

0

Опозиційні депутати називають проведення призначеної на 20 липня сесії міськради неправомірним, бо їм досі не надали можливості ознайомитися з проектами рішень повністю, з усіма додатками та цифрами.

Буде чи не буде: частина депутатів збираються саботувати сесію міськради

Буде чи не буде: частина депутатів збираються саботувати сесію міськради

Сесія міськради, призначена на 20 липня 2018 року, може не відбутися. Про цю загрозу міський голова Олександр Мамай говорив сьогодні з головами фракцій міськради. Представники опозиції підтвердили: вони просять перенести сесію з 20 липня на інше число. Щоб дати депутатам можливість повноцінно ознайомитися з проектами рішень, разом з усіма додатками, та плідно працювати на комісіях. Які, до речі, ще не відбулися. І наголосили: якщо їхню пропозицію не підтримають, то депутати від «Самопомочі» та СДП саботуватимуть сесію.

— Нам пропонують збільшити видатки з міського бюджету, профінансувати ті чи інші важливі статті. І при цьому на сайті міськради та в депутатів — проекти рішень без додатків та жодних цифр. Знову нас просять голосувати всліпу, необдумано. Як можна сподіватися, що за таких умов кошти платників податків витрачаються ефективно? Ми не відмовляємося голосувати за важливі для міста рішення, а всього лише просимо дати час, щоб депутати дійсно розібралися у питаннях та могли відстоювати інтереси полтавців, а не окремих осіб, — каже голова фракції «Самопоміч» Дмитро Сенчакович.

Деякі з представників уже досить умовної міськрадівської більшості підтримують опозицію.

— Фракція БПП входить до більшості у міськраді. Але ми переконані, що демократія полягає, зокрема, і в тому, щоб більшість чула голоси меншості. У даному випадку ми підтримуємо депутатів від опозиції. Знову нам не дають можливості нормально ознайомитися з проектами рішень. Їх публікують невчасно або не повністю. Знову деякі проекти рішень, зокрема, про чергові МАФи, з’являються нізвідки. У переліку питань — приватизація історичної будівлі вечірньої школи, хоча його ще теж толком не обговорювали. Крім того, наскільки мені відомо, уже в найближчі дні територіальна виборча комісія має ухвалити рішення щодо шістьох депутатів, яких намагаються відкликати. Таке враження, що міський голова хоче показати свою силу і принципово провести сесію до цього моменту. Але її цілком можна відкласти на кілька днів. Оскільки мер не виявив схильності до конструктиву щодо перенесення сесії, фракція БПП, підтримуючи колег, теж не збирається брати у ній участь, — говорить очільник фракції Андрій Матковський.

Натомість Олександр Мамай наполягає: проводити сесію треба вже зараз. Мовляв, у місті багато невирішених питань. Наприклад, потрібно виділити кошти на компенсації перевізникам, які сьогодні відмовляються перевозити пільговиків через відсутність фінансування. Також на харчування у шкільних їдальнях дітей пільгових категорій. Інакше їм доведеться платити по 17 грн за кожну порцію.

— Жодних порушень регламенту при призначенні сесії не було. Вважаємо, вона обов’язково має відбутися, — говорить Григорій Сахно із «Совісті України».

— Фракція «Свободи» наразі готова брати участь у проведенні сесії, — повідомив її очільник Юліан Матвійчук. — Маємо багато своїх питань, розгляд яких вважаємо вкрай важливими. Зокрема, це виділення коштів на компенсацію харчування у дитячих закладах для дітей бійців та ветеранів АТО, на компенсацію пільгового проїзду. Також виділення 400 000 грн на виготовлення проектної документації для Кадетського корпусу. Там треба ремонтувати фасад, дах і консервувати споруду чимшвидше. Звичайно, за ті питання, де у нас виникатимуть сумніви чи незгода, «свободівці» не голосуватимуть.

— Бути депутатом — це не лише мати довіру виборців, а й нести відповідальність. Фракція «Батьківщини» обов’язково візьме участь у сесії. Іще є кілька днів, щоб провести всі депутатські комісії та з’ясувати всі питання. Жаль, що конструктивного діалогу сьогодні не вийшло. Але, можливо, міський голова збере ще одну погоджувальну раду напередодні, — говорить Олег Білоножко з «Батьківщини».

Не з’ясованою поки що залишається позиція фракції «Рідне місто». Її представників на погоджувальній раді не було.

Для того, щоб сесія відбулася, необхідна присутність щонайменше 22 депутатів.

Нагадаємо, у Полтаві наразі відбувається процес відкликання шістьох депутатів міської ради: Світлани Бондарєвої, Ярослава Мартинюка, Тимофія Гаєвого, Володимира Корнійчука, Івана Діденка та секретаря міськради Оксани Деркач. Сьогодні на прес-конференції мер міста Олександр Мамай заявив, що діяльність ТВК у цьому питанні є недостатньо прозорою:

— Вони кажуть, що прийняли 2900 підписів за відкликання. Але вони мали голосувати про ці підписи за кожним депутатом окремо. Як вони перевіряли підписи? Має бути перевірено 10%. Невже за ці кілька днів встигли обійти 290 помешкань — за кожного претендента на відкликання окремо — і спитати, чи дійсно ці люди ставили підпис? Я так не думаю. Мабуть, тому із 18 членів ТВК участь у засіданні беруть всього 8. Інші правильно роблять, що не підтримують цю вакханалію. І я хочу звернутися до всіх членів ТВК: пам’ятайте, що за порушення законодавства відповідатимете ви, а не ваші партійні боси.

Обкладинка: Тетяна Домненко

16 января 2019