Боєць із Кременчука відновився після важкої травми

Трибуна
2017-02-03

Фактично здоровий! Один із перших учасників проекту «Біотех-реабілітація поранених» Андрій Білик пройшов контрольний огляд через рік після завершення лікування.

unnamed

За результатами обстежень, лікар ортопед-травматолог Володимир Оксимець вдоволено констатував: на такі чудові темпи і обсяги відновлення ніхто і не сподівався!

Сам Андрій каже, що вповні повернувся до нормального життя, і про травму навіть не згадує. А згадувати є що! Адже за допомогою клітинних технологій хлопцеві відновили аж вісім сантиметрів потрощеної гомілкової кістки!

Андрій – уродженець Кременчука. У мирний час він служив у Внутрішніх військах на території Криму. З початком війни вступив до лав Нацгвардії. За час збройних конфліктів двічі був у полоні. Варто відзначити, що боєць – один з героїв, які визволяли Слов’янськ.

unnamed (2)1

Поранення Андрій отримав восени 2014-го під Слов’яносербськом, коли ворог обстріляв наші позиції з «Градів». До проекту Андрій долучився у кінці 2014-го року, стан був досить тяжким: тоді ніхто не знав, чи стане він взагалі на власні ноги. Хлопчині вичистили рештки потрощеної кістки, вивели ногу у правильне положення і зафіксували її апаратом Ілізарова. За якийсь час у місце масштабного дефекту імплантували 8-сантиметровий кістковий матрикс, виготовлений із власних тканин пацієнта, та оточили його клітинними матеріалами. Дуже скоро ці матеріали перетворилися на нову кістку фактично монолітної міцності.

unnamed (1)

Трохи згодом Андрієві провели ще дві коригуючі операції і, зрештою, відправили на домашнє відновлення. І воно завершилося вкрай успішно! Вже через півроку після завершення лікування, а Андрій здивував: не лежав колодою, а рушив у столицю і долучився до благодійного «Пробігу під каштанами».

Лікування Андрія оплатили коштом народних пожертв волонтери People’s Project. Весь процес лікування та реабілітації коштував 290 тисяч гривень, а от держава, на жаль, лишилася осторонь. Тож Андрій щиро вдячний кожному небайдужому українцю за щедрість та милосердя. Адже саме завдяки вашій допомозі сьогодні він ходить на власних двох!

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: