Ботанічна ілюстрація. Мистецтво рослин

Весна – це завжди про пробудження та розквіт. Цими вихідними багато хто з нас відправляться відпочивати на природу, і, можливо, цей текст надихне вас озирнутися й детально розглянути рослини навколо, відчути їх розмаїття та красу.

Ботанічна ілюстрація – це мистецтво зображення рослин, їх форми, кольору, структури. І якщо малюнки тварин ми знаходимо ще на скелях часів первісних людей, то, напевно, наступним кроком людства було зображення рослин. Перші якісні ілюстрації зустрічаються ще у 16 столітті.

А вже у 17 столітті з’являється професія ботанічного ілюстратора, яка набуває популярності серед художників. Для друку в енциклопедіях та різних збірниках використовували техніку ксилографії – найдавнішу техніку гравюри по дереву. Пізніше її замінила гравюра на металі, яка розфарбовувалася аквареллю. Це була кропітка тонка робота, яка дорого коштувала, тож видання великих збірників було справою цілих країн. Поступово зростала популярність ілюстрацій серед заможних читачів. І якщо ви мали маєток із садом, то вам обов’язково потрібен був каталог чи збірник рослин, а не лише садівник. З появою фотографії ботанічна ілюстрація не відійшла на другий план, адже, перш за все, художник створював естетичну гармонію аркушу з малюнком.

Серед найвідоміших історії ботанічних ілюстраторів – Марія Сибілла Меріан. Ентомолог, художниця та гравер часів бароко із Німеччини. Цікаво, що вона створювала водостійкі пігменти у своїй майстерні, розписувала скатертини квітами, комахами, птахами. Малюнок просвічувався з двох сторін, не змивався при пранні та не вигорав на сонці, що зробило її роботу популярною.

Алоіс Лунцер – художник австрійського походження. Він відомий тим, що ілюстрував книгу «The native flowers and ferns of the United States», над якою працював із Луі Пранга – піонером кольорового друку у США. І хоча він не дуже відомий, але його стиль однозначно заслуговує уваги.

Отто Вільгельм Томе, мабуть, найвідоміший у цьому списку. Німецький ботанік та художник, автор збірки ботанічних ілюстрацій «Flora von Deutschland, Österreich und der Schweiz in Wort und Bild für Schule und Haus». Дивлячись на його малюнки, іноді здається, що вони створені у графічному редакторі за допомогою планшету.

Чи вплинула ботанічна ілюстрація на історію сучасного мистецтва? Так. Наступного разу я розкажу вам про власну улюблену художницю, дивлячись на життя та творчість якої, цей вплив стає очевидним.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Про ботанічну ілюстрацію чую вперше,але це дуже цікаво. Чекаю продовження.Цікава особистість Марія Сибілла Меріан, хочу почитати про неї ще в інеті.

2019-04-25
Софія
Відповіcти
0

Я завжди на природі розглядаю, травичку,рослини,жучків.

2019-04-25
Лола
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: