Боротьба зі злочинністю чи повернення “горбачовщини”?

У Полтавській міськраді вкотре обговорили проект обмеження продажу алкогольних напоїв у нічний час.

Боротьба зі злочинністю або повернення “горбачовщини”

Боротьба зі злочинністю або повернення “горбачовщини”

Цього разу до участі у засіданні круглого столу долучились представники депутатських фракцій ПМР, поліціянти, активісти та фахівці Держпродспоживслужби. Щоправда, запрошені на зустріч представники ДФС та частина депутатів на засідання так і не з’явились.

Нагадаємо, проект обмеження торгівлі алкоголем у період з 22 до 8 години ініціював депутат від фракції “Рідне місто” Едуард Волков. На його думку, саме алкоголь є основною причиною зростання кількості правопорушень та злочинів у нічний час. Такої ж думки дотримується і радниця в. о. міністра охорони здоров’я України Вікторія Лоза, яка наводить приклади введення аналогічних обмежень у інших містах України.

— У 2018 році президент підписав закон, що дозволяє місцевій владі самостійно регулювати продаж алкоголю, — говорить Тетяна Юрченко.

В ході обговорення присутні заслухали рекомендації представників патрульної поліції міста. За словами представника патрульної служби у Рівному, запровадження спеціальних обмежень знизило навантаження на поліцію міста приблизно у 3 рази, а кількість злочинів значно скоротилась.

Проте далеко не всі присутні поділяють позицію Едуара Волкова. Лідер фракції БПП Андрій Матковський вважає, що обмеження продажу алкоголю не є виходом із ситуації, оскільки у такому випадку зросте попит на наркотичні речовини та розпочнеться новий етап бутлегерства (самогоноваріння), як це сталось за часів Горбачова.

Натомість Матковський запропонував зменшити кількість МАФів, що торгують алкоголем. За його інформацією, лише за останній рік кількість “наливайок” у Полтаві зросла у 2,5 рази. Для цього необхідно діяти у правовому руслі і не продовжувати відповідних дозволів та ліцензій у разі їх завершення. Він вважає, що технічне рішення обмеження продажу лише знімає з влади відповідальність, а не вирішує проблему. Як приклад, він порівняв ситуацію з розміщенням “наливайок” біля закладів освіти.

— У нас наразі заборонено торгувати алкоголем і сигаретами біля школи. І що, хтось цього дотримується? Потрібно першочергово зменшити кількість “наливайок”, працювати в правовому полі, — говорить Андрій Матковський.

Попри те, що наразі ні Андрій Матковський, ані інші члени фракції БПП не готові голосувати за даний проект рішення, він все ж таки підтримує необхідність часткового обмеження продажу алкоголю.

Наразі думки депутатів щодо даного рішення розділились. Едуард Волков вважає, що депутати, які проти введення обмежень, відстоюють інтереси бізнесу, який втратить значні прибутки.

Подальшу долю рішення будуть вирішувати на громадських слуханнях та відповідних депутатських комісіях.

— Про дату проведення громадських слухань буде повідомлено не менше ніж за 10 днів на сайті міської ради, — зазначила Тетяна Юрченко.

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

Вже мусолять цю тему,мусолять. Шо там решать. Не вигідно це владі і не переводьте час на засіданнях.

2019-04-18
Наташа
Відповіcти
0

Я за горбачовщину! За тверезі обличчя і вудсутність злочинів.

2019-04-18
Роман
Відповіcти
0

Звичайно, хто захоче – знайде… Але, наприклад, в порівняно недалекій і достатньо “совковій”Литві продаж обмежено з 10 до 20 години з понеділка по суботу, а в неділю з 10 до 15 і це обмежує можливість придбати алкоголь для таких собі “ситуативних” випивак – переважно тих, хто хоче “дігнатись” серед ночі або похмелитись зранку) Думаю, що подібний досвід необхідно запровадити в нас. До чого тут “горбачовщина”? Мова йде не про заборону, а про нецілодобову доступність…

2019-04-18
Олег
Відповіcти
0

А продаж з вікон ніхто не заборонить,а головне не проконтролює,бо там своя криша ! 🙂

2019-04-18
Ліля
0

Алкоголь дійсно є головною причною правопорушень,але від того шо його не продаватимуть в магазинах офіційно ситуація не змвниться,кому треба – той знайде де купить. а так збільшиться кількість отруєнь самогоном. Кому це треба?

2019-04-18
Тамара
Відповіcти
0

Тут палка з двох кінців,зроблять так – у кого більше влади!

2019-04-18
Ніна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: