Боротьба із забудовами та відкликання депутатів від «БПП». Нові заяви «Штабу Супротиву»

0

11 квітня у сесійній залі міської ради відбулася прес-конференція «Штабу Супротиву». Лідери протестного руху анонсували новий виток боротьби з незаконними забудовами та розповіли про напрям політичного вектору протистояння та їх можливу участь у організації процесу відкликання депутатів від «БПП».

Боротьба із забудовами та відкликання депутатів від «БПП». Нові заяви «Штабу Супротиву»

Боротьба із забудовами та відкликання депутатів від «БПП». Нові заяви «Штабу Супротиву»

 – Наші акції є мирними. У такому руслі ми й продовжимо рухатися. Зараз у Полтаві є два об’єкти незаконної забудови – це забудова біля універсаму Полтава, що на вулиці Мазепи, 45. І ще є забудова на вулиці Соборності, 31. За наявною інформацією на Івана Мазепи поліція чекає експертизу до 1 травня. Якщо до цього часу там не буде прибрано, то це буде приводом змусити підприємців, щоби вони самі все прибрали. На забудові, що по вулиці Соборності, 31 ми також будемо діяти у правовому полі. Якщо там будуть продовжувати будівництво, то ми сплануємо і проведемо там мирну акцію,  –  сказав В’ячеслав Кущинський, голова обласного осередку політичної партії «Самопоміч».

Одним з політичних наслідків протестного руху стала заява головного осередку партії «Солідарність». Президія партії вимагає від Полтавської територіальної організації партії та Полтавської міської організації партії у найкоротший термін розглянути та надати свою оцінку діям місцевих депутатів. Президія партії звертається до виборців із закликом ініціювати процедуру відкликання депутата обласної ради Ірини Степаненко, а також депутатів міської ради, які своїми рішеннями сприяли розвитку конфліктної ситуації навколо забудови за адресою вул. Соборності, 27. Партія «БПП «Солідарність» готова надати ініціативній групі з відкликання необхідну юридичну та організаційну підтримку.

Цю ініціативу партії прокоментував лідер фракції «Соціал-демократичної партії» міськради Полтави Олександр Шамота:

 – Сьогодні було зроблено гучну та обнадійливу заяву з боку центрального офісу Блоку Петра Порошенка стосовно початку процедури відкликання депутатів фракції «БПП» полтавської міськради, які своїм голосуванням спричинили той колапс, який стався у місті. Сподіваюся, що міський та обласний осередок партії доведе цю справу до кінця і депутати, які зараз є у міськраді, а їх 8 чоловік, будуть відізвані за ініціативи громади, – сказав Олександр Шамота.

На думку «соціал-демократа» це дасть можливість зрозуміти всім депутатам міської ради, що безвідповідально голосувати просто не можливо.

 – Сповідаюся, що це новий крок у наших відносинах в міськраді. Сподіваюся, що обласне керівництво  партії «БПП» в особі першого заступника губернатора Андрія Пісоцького як можна більше зацікавлено в тому, щоби довести цю справу до логічного кінця. Якщо потрібна буде допомога «Штабу Супротиву» в організаційних моментах, зборах підписів, ми готові підтримати такі ініціативи.

Лідер фракції «Свобода» Юліан Матвійчук наголосив на тому, що «Штаб Супротиву» залишається у міській раді.

 – Вчора був день, коли полтавську міськраду заблокували. Це був сигнал до Мамая, що «Штаб Супротиву» налаштований  рішуче, для того, щоби він прийшов на роботу і терміново скликав сесію. Ми лишаємося в приміщенні сесійної зали міськради. Ми повністю розблокували роботу ради, для того, щоб він прийшов. Хлопців із інших областей, з інших організацій, таких як приміром «Сокіл»,  ми відправили до дому, аби вони були на підхваті. Є в основному фейкова інформація, про те, що до нас можуть приїхати тітушки з Кременчука. Поліція нас вибивати звідси не буде. Хоча, з вуст поліції була інформація, що Мамай закликав їх до таких дій.

Також лідери «Штабу Супротиву» завили, що вся інформація про їх заходи буде анонсуватися на офіційній ФБ-сторінці руху. Будь-яка інша інформація є фейковою.

Активісти заявили, що планують організовувати у сесійній залі міськради інформаційні та культурно-мистецькі заходи, аби показати полтавцям, що Раду ніхто не захопив, ніяких терористів там немає.

Раніше мер Олександр Мамай, коментуючи вимоги активістів про скликання позачергової сесії сказав, що з терористами перемовин вести не буде.

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018